Vyberte možnost Stránka

Proč investovat do kvalitních šperků

Proč investovat do kvalitních šperků

Šperky jsou doplňkem, bez kterého si zejména mnohé ženy nedokáží představit svůj běžný den. Většina z nich se po nasazení lichotivé ozdoby cítí sebevědoměji a vnímá klenoty jako součást svého sebevyjádření. Ať už chcete dražším šperkem udělat radost sobě nebo někomu blízkému, je dobré při výběru vědět, co od něj můžete očekávat a proč se vyplatí do něj investovat.

Daň za nízkou cenu levné bižuterie

Běžně dostupná bižuterie má bezesporu jednu přednost – umí potěšit oko, a přitom je její cena přívětivá a nemusíte kvůli pořízení spořit třeba i dlouhé měsíce. Ale co s sebou její finanční nenáročnost nese?

První fakt hovořící v její neprospěch je riziko alergické reakce na použitý materiál. To je výrazně vyšší, než s jakým se setkáváme u šperků ze zlata či jiných ušlechtilých kovů. Různé potenciálně dráždivé příměsi, které se v kvalitních špercích nevyskytují vůbec nebo v mnohem menším poměru, také mohou způsobit nepěkné zezelenání šperku.

To nás přivádí i ke druhému bodu – bižuterie s lákavou cenovkou je ozdoba na velmi omezenou dobu. Kovy mění barvu, kameny se časem zakalují a ani jedna z těchto reakcí se nedá zvrátit. Kvalitní šperky však okouzlují dlouhá léta s minimální péčí. Když přece jen začnou lehce zacházet, stačí je odnést vyčistit do místního klenotnictví. U kovů se používá smirkovací papír, leštící pasta či případné potažení novou ochrannou vrstvou. Diamantové šperky se ošetřují pomocí ultrazvuku a u všech drahých kamenů se kontroluje uchycení.

Kvalitní šperk je nositelné umění

Jeden dokonalý klenot vyžaduje spoustu úsilí, řemeslného umu a kreativity. Proto ho bez obav můžeme nazývat uměním. Oproti sochám nebo obrazům má přidanou hodnotu – na každém kroku podtrhuje vaši krásu. V ateliéru KLENOTA například tvoří své originální propracované autorské kolekce. Každá z nich vychází z ústředního nápadu a pod rukama šikovných zlatníků se návrhy mění ve skutečnost.

Citová hodnota

Šperky nás nenápadně provází celým životem, protože se pojí i s různými životními milníky. S otázkou „Vezmeš si mě?“ obvykle přichází zásnubní prsten. Při svatebním obřadu se ze snoubenců po nasazení snubních prstýnků stávají manželé. A oblíbenými dárky k výročí svatby bývají šperky vybrané podle toho, s jakým kamenem či kovem se dané výročí spojuje. Nevyhnutelně tak máme se šperky spjaté emoce, které tyto okamžiky provází a nejde jen o pouhé ozdoby, ale velmi osobními předměty.

V rodinách se také často předávají z generace na generaci rodinné klenoty. Jde zpravidla o kousky po našich milovaných, které se stávají chloubou svého nositele či nositelky. I zde ale platí, že zubu času odolají pouze klenoty z kvalitních materiálů a s pečlivým zpracováním.

Investice do budoucna

Statistiky ukazují, že i přes občasné mírné poklesy hodnota zlata i jiných drahých kovů a drahokamů v průběhu času roste. Jde o suroviny přírodního původu a jejich zásoby se postupně ztenčují, což je (kromě jiných aspektů) důvod jejich zhodnocování. Proto mohou být hodnotné šperky i určitou pojistkou, kterou lze mít v záloze v případě nouze.

Už víte, proč se vyplatí na špercích nešetřit?

V těchto řádcích jsme si stručně shrnuli důvody, které hrají ve prospěch nákupu kvalitních, i když o něco nákladnějších šperků. Koupit si čas od času bižuterii samozřejmě není žádný hřích, ale právě kvůli uvedeným informacím věříme, že šperk z ušlechtilých kovů a s drahými kameny se v dlouhodobém horizontu díky své kráse a odolnosti opravdu vyplatí.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.