Vyberte možnost Stránka

Proč investovat do kvalitních šperků

Proč investovat do kvalitních šperků
Rate this post

Šperky jsou doplňkem, bez kterého si zejména mnohé ženy nedokáží představit svůj běžný den. Většina z nich se po nasazení lichotivé ozdoby cítí sebevědoměji a vnímá klenoty jako součást svého sebevyjádření. Ať už chcete dražším šperkem udělat radost sobě nebo někomu blízkému, je dobré při výběru vědět, co od něj můžete očekávat a proč se vyplatí do něj investovat.

Daň za nízkou cenu levné bižuterie

Běžně dostupná bižuterie má bezesporu jednu přednost – umí potěšit oko, a přitom je její cena přívětivá a nemusíte kvůli pořízení spořit třeba i dlouhé měsíce. Ale co s sebou její finanční nenáročnost nese?

První fakt hovořící v její neprospěch je riziko alergické reakce na použitý materiál. To je výrazně vyšší, než s jakým se setkáváme u šperků ze zlata či jiných ušlechtilých kovů. Různé potenciálně dráždivé příměsi, které se v kvalitních špercích nevyskytují vůbec nebo v mnohem menším poměru, také mohou způsobit nepěkné zezelenání šperku.

To nás přivádí i ke druhému bodu – bižuterie s lákavou cenovkou je ozdoba na velmi omezenou dobu. Kovy mění barvu, kameny se časem zakalují a ani jedna z těchto reakcí se nedá zvrátit. Kvalitní šperky však okouzlují dlouhá léta s minimální péčí. Když přece jen začnou lehce zacházet, stačí je odnést vyčistit do místního klenotnictví. U kovů se používá smirkovací papír, leštící pasta či případné potažení novou ochrannou vrstvou. Diamantové šperky se ošetřují pomocí ultrazvuku a u všech drahých kamenů se kontroluje uchycení.

Kvalitní šperk je nositelné umění

Jeden dokonalý klenot vyžaduje spoustu úsilí, řemeslného umu a kreativity. Proto ho bez obav můžeme nazývat uměním. Oproti sochám nebo obrazům má přidanou hodnotu – na každém kroku podtrhuje vaši krásu. V ateliéru KLENOTA například tvoří své originální propracované autorské kolekce. Každá z nich vychází z ústředního nápadu a pod rukama šikovných zlatníků se návrhy mění ve skutečnost.

Citová hodnota

Šperky nás nenápadně provází celým životem, protože se pojí i s různými životními milníky. S otázkou „Vezmeš si mě?“ obvykle přichází zásnubní prsten. Při svatebním obřadu se ze snoubenců po nasazení snubních prstýnků stávají manželé. A oblíbenými dárky k výročí svatby bývají šperky vybrané podle toho, s jakým kamenem či kovem se dané výročí spojuje. Nevyhnutelně tak máme se šperky spjaté emoce, které tyto okamžiky provází a nejde jen o pouhé ozdoby, ale velmi osobními předměty.

V rodinách se také často předávají z generace na generaci rodinné klenoty. Jde zpravidla o kousky po našich milovaných, které se stávají chloubou svého nositele či nositelky. I zde ale platí, že zubu času odolají pouze klenoty z kvalitních materiálů a s pečlivým zpracováním.

Investice do budoucna

Statistiky ukazují, že i přes občasné mírné poklesy hodnota zlata i jiných drahých kovů a drahokamů v průběhu času roste. Jde o suroviny přírodního původu a jejich zásoby se postupně ztenčují, což je (kromě jiných aspektů) důvod jejich zhodnocování. Proto mohou být hodnotné šperky i určitou pojistkou, kterou lze mít v záloze v případě nouze.

Už víte, proč se vyplatí na špercích nešetřit?

V těchto řádcích jsme si stručně shrnuli důvody, které hrají ve prospěch nákupu kvalitních, i když o něco nákladnějších šperků. Koupit si čas od času bižuterii samozřejmě není žádný hřích, ale právě kvůli uvedeným informacím věříme, že šperk z ušlechtilých kovů a s drahými kameny se v dlouhodobém horizontu díky své kráse a odolnosti opravdu vyplatí.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.