Vyberte možnost Stránka

Holení – udělejte si z něj rituál!

Holení – udělejte si z něj rituál!
Rate this post
!AdSense – before contentVzpomínáte na tu dobu, kdy se muži chovali jako praví gentlemani? Obleky, vybrané chování, upravený účes i vous. Staňte se upraveným i vy a starejte se o sebe o svůj vous stylově.

V dřívějších dobách bylo holení jakým si rituálem, kdy si muž holil svůj vous buďto sám a nebo si ho nechával holit v salonu. Zvláště v holení v tzv. Barber shopu bylo pro muže opravdovou siestou. Odpočinout si od manželky, vykouřit doutník, dát si sklenku kvalitní whisky a nechat o sebe pečovat.

Vše mělo úroveň a styl.

I v případě, že si muž holil svůj vous doma, byla to podívaná. Holící mýdlo, klasická štětka ze srsti jezevce a dokonale ostrá břitva.

Holení bylo nejen o zbavení se vousů, byl to okamžik zklidnění a absolutního soustředění.

 

Klasické holení opět v módě

Mladší generaci považují břitvu a štětku ze exponáty vhodné do muzea. Ale ti, co viděli své dědečky a tatínky při klasickém holení, vzpomínají na tuto událost jako na něco téměř posvátného. Proces holení měl jisté kouzlo, které lákalo k vyzkoušení. Ti, co vyzkoušeli pak lehce podlehli.

A dnes v době jednorázových žiletek, si mnozí začínají uvědomovat, jaký význam klasické holení břitvou mělo. Návrat je k břitvě je postupný, ale přesto viditelný. Muži pochopili, že se žádný Mach nemůže vyrovnat břitvě. Zatímco při oholení žiletkou je vous již třetí den opět znatelný, po oholení břitvou se můžete těšit až 10 denní upravenosti.

Podlehl jste touze vyzkoušet stylovou péči?

K perfektnímu výsledku je zapotřebí kvalitních přípravků k holení, břitvy, času a pevné ruky s citem.

 

Tradiční a stylové holení – jak na to?

Neprve změkčete svůj vous napařením. Napaření by mělo proběhnout tak, že nanesete na vousy kvalitní mýdlo a to rukou rozetřete, poté si tvář zabalíte do horkého ručníku a necháte nějakou tu dobu působit. Díky napaření bude vousy mnohem měkčí a pokožka připravená k holení.

holeni-1

Taylor of Old Bond Street Sandalwood mýdlo na holení

Po napaření přichází na řadu příprava pěny a její následné napěnění. Pro vytvoření bohaté pěny stačí pouze malé množství mýdla spolu s větším množstvím horké vody. Pěna musí obsahovat dostatek vlhkosti, čímž podpoříte další změknutí vousů a tedy snazší holení. Na kvalitě pěny se také podepisuje štětka na holení , ta by měla být středně veliká a dostatečně kvalitní.

holeni-2

HJM štětka na holení – jezevčí srst

Nyní již přichází řada na samotné nanesení pěny na tvář. Štětkou dělejte na tváři krouživé pohyby. Pokud pěna nepění, pak je nutné přidat vodu. Pěna by měla být rozmydlená na celé oblasti, kterou chcete holit.

 Poté začnete ostrou břitvou holit vousy. Nejlépe po malých částech. Vaše ruka by měla být klidná, pevná a zároveň plná citu. Je velice důležité plné soustředění, v opačném případě hrozí riziko poranění. Po několika tazích už každý zjistí, jak s břitvou manipulovat, tak, aby nehrozilo pořezání. Dokonalé provedené holení zajistí hladkou a upravenou tvář po dobu až 10 dnů!

holeni-3

Hans Baier břitva Acryl Black – ručně vyráběná

Po holení je třeba tvář omýt od zbytků pěny a ošetřit kolínskou vodou s vysokým obsahem alkoholu, spolu s hydratačním krémem, možností je i samotný balzám po holení.

Jak se holíte vy? Víte, kde kupit všechno příslušenství k holení? Nakupte vše potřebné na holení na Amirashop.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.