Vyberte možnost Stránka

Přinášíme nápady na vizitky, které nezapadnou v propadlišti dějin

Přinášíme nápady na vizitky, které nezapadnou v propadlišti dějin
Rate this post

Vizitky jsou stále v módě. Čím originálnější vizitku budete mít, tím je větší pravděpodobnost, že zaujmete. Vizitkou můžete představit nejen sebe nebo svou firmu, ale i své produkty či služby. A nabízet je můžete prakticky kdekoliv.

Obsah článku

Vizitky jsou stále v módě

Vizitky rozhodně i dnes patří mezi účinné marketingové nástroje. Ovšem zapomeňte na obyčejné vizitky z 90. let. Dnešní vizitky jsou úplně někde jinde. Mohou sloužit i jako záložka do knihy, poznámkový lístek nebo může jít třeba i o samolepku. Než si tedy vizitky necháte vůbec navrhnout, měli byste mít jasno, jak by měly vypadat.

Myslete na to, že musí obsahovat klíčové informace, avšak k dispozici je na ně jen malý prostor. Nesmí chybět vaše jméno nebo název firmy, webové stránky a případně i další kontaktní údaje. Je dobré vědět, že čím méně textu na vizitce bude, tím bude zajímavější. Aby totiž vizitka zaujala, musí být originální a jednoduchá. Pro zjednodušení a odlehčení je možné vytvořit a použít i QR kód.

Mějte také na paměti, že veškeré uvedené informace musí být dobře čitelné. Raději uberte na textu a přidejte na velikosti písma. A rozhodně je nutné myslet i na volbu vhodného fontu. Například kaligrafické písmo je sice krásné, ale na vizitku nepatří.

Použijte fantazii a tvořte

I když se budete muset při navrhování vizitek řídit grafickými pravidly, zapojte i fantazii. Podívejte se na internetu a nechte se inspirovat. Jestliže si nebudete vědět sami rady, můžete požádat o pomoc šikovného grafika.

Co se barevnosti týče, příliš to nepřehánějte. Lepší jsou světlé a nepřeplácané vizitky. Případné barvy by pak měly vycházet z vašeho loga. Vizitky musí se výsledku působit vzdušně, svěže a elegantně.

Pro zpestření můžete využít glitrových nebo metalických barev, případně se můžete pustit i do vytvoření 3D efektu. A špatně nemusí vypadat ani jednoduchá fotografie nebo obrázek na vizitce. Musí mít však jasnou spojitost s vámi nebo s vaší firmou.

Vyhněte se častým chybám

Mezi nejčastějších chyby patří obyčejná, nevýrazná a všední vizitka. Nikoho nezaujme a člověk, kterému ji dáte, na ni rychle zapomene. Naštěstí dnes už můžete využít i mnoho softwarových šablon nebo se nechat inspirovat vzorovými vizitkami, které jsou k dispozici online.

To samé platí i v případě použitého materiálu. Vizitka musí být na kvalitním pevném papíře a musí působit příjemně. Nekvalitní vizitka evokuje i nekvalitní podnikání nebo produkty či služby, které nabízíte. A může tak případné zákazníky odradit.

Vyhněte se i chaoticky vypadajícím vizitkám, kde je moc textu a moc barev. A ještě před odesláním do tisku nechte vizitky zkontrolovat někým dalším, abyste předešli případným chybám. Ty už pak pochopitelně dodatečně opravit nelze.

Svěřte vizitky profesionálům

I v případě, že máte doma kvalitní tiskárnu, která si s vizitkami poradí, měli byste si vizitky nechat vytisknout u profesionálů. Budou pak pochopitelně v úplně jiné kvalitě a na zákazníky zapůsobí mnohem lépe než podomácku vyrobené kartičky. Tisk vizitky navíc není tak nákladný, tudíž si tuto službu může dopřát skutečně každý.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.