Vyberte možnost Stránka

Letní holení? Pomůžeme se zarůstajícími chlupy i podrážděním

Letní holení? Pomůžeme se zarůstajícími chlupy i podrážděním
Rate this post
!AdSense – before contentHolíte se a trápí vás zarostlé chlupy nebo podráždění? Máme pro vás pár tipů, jak si letní holení zpříjemnit!

Kolem zarostlých chlupů panuje velké a zcela nesmyslné tabu. Ano, všichni si dnes myslí, že muž musí být v určitých partiích vyholený, a když ne to, tak minimálně by měl své ochlupení upravovat.

Nikdo ale neřekne, jak to udělat, aby holení vydrželo, bylo pohodlné a nepřinášelo nechtěné následky v podobě zarostlých chlupů nebo podráždění kůže.

U nás v redakci se ale žádných tabuizovaných témat nebojíme a rádi vám poradíme, jak si nutné letní holení zpříjemnit v každém případě.

Obsah článku

Proti proudu?

Máte svůj styl, nepatříte do stáda? Fajn. Ale ve věci holení, vaše zarostlé a neupravené já, nebude přijímáno zrovna nejlépe, zvláště ženy mají rády, když určité zásady hygieny chlap dodržuje.

Stejně tak se nevyplatí jít proti proudu, i co se směru růstu chlupů týče. I když vám takové holení vydrží déle a výsledek je celkově hladší, kůže bude extrémně podrážděnáčervená, flekatá a později dojde i na to zarůstání. Tedy holte se vždy po směru růstu a jemně.

Čtěte také: Holení podpaží – do hladka nebo pouze upravit?

Jděte na to ostře!

Jakmile je třeba na žiletku tlačit, je načase ji vyměnit. Moderní žiletky slibují dlouhodobé každodenní používání, které je z ekonomického hlediska výhodné. Nicméně lepší je časté měnění, které zajistí opravdu 100% výsledek. Se starou žiletkou nemějte slitování, i když máte pocit, že by “ještě něco zvládla“.

A mimochodem, mějte žiletek více – tu na tvář nepoužívejte dole a naopak.

holeni-v-lete-001

Výhody holení jsou jasné – opticky větší nádobíčko, upravený vzhled a sebevědomí nejen v plavkách a prádle. Foto: Pitnerest

Namažte se

Nemáme teď na mysli jen hydrataci po holení, když se totiž mažete nějakým zjemňujícím prostředkem dlouhodobě, je holení pak mnohem snazší. Zaprvé méně podráždění, zadruhé méně času stráveného s holením, zatřetí zdravě vypadají pokožka je vždycky výhra. Po holení můžeme doporučit tuny a tuny chemických mazání, nám se ale více líbí používání kokosového oleje a bambuckého másla (krademe je svým přítelkyním). Ty holky prostě ví, co je dobré – skvělá hydratace, protizánělivé účinky a změkčení chlupů, které se pak lépe holí.

Čtěte také: Jak oholit pánské přirození?

Volný (jako) pták

Ten bod (jak jste asi poznali) naplatí pro tvář, týká se vašich intimních míst . Po holení nenoste nic těsného a neprodyšného. Dření těsného materiálu prádla o tělo může způsobit podráždění, zvlášť když je kůže oslabená a citlivější holením.

Holíte se pouze v létě, nebo žiletku neodložíte po celý rok? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.