Vyberte možnost Stránka

Voňavá pravidla aneb Jak používat parfém?

Voňavá pravidla aneb Jak používat parfém?
Rate this post
!AdSense – before contentVůně muže je důležitou součástí stylu. Protože, ať se říká, že správný chlap smrdí, bez ní se moderní muž necítí dobře, sebevědomě a ani jistě.

Pokud jste si právě koupili novou “drogerkovou“ vůni nebo dlouho používaného favorita od věhlasného módního domu, je tu několik zásad, které je třeba při používání parfému dodržovat.

Nejste-li si jistí, jakou vůni koupit, vybírejte podle své osobnosti. Více tipů najdete v článku: Vybrat pánský parfém už bude hračka! Zameřte se na typ své osobnosti

 

Obsah článku

Jak používat parfém?

Stejně tak jako oblékání, i použití parfému má své zásady. Dodržujte je a maximalizujete dobu trvání, kdy parfém bude mnohem déle cítit.

Jak nanášet parfém? 

Ať vyberete vůni levnější nebo dražší, ve většině případů půjde o sprej. Přesto můžete narazit na limitovanou edici nebo luxusní parfém se šroubovacím uzávěrem. V takovém případě naneste vůni na prst a tím pak přeneste vůni na vybrané místo na těle. U dražších značek se můžete dokonce setkat s aplikátorem, kterým přenesete parfém na pokožku.

Aplikátory jsou rozšířené především v arabských zemích, kde je tradicí výroba vlastních parfémů.

Kam parfém “nastříkat“?

Aby se vůně správně rozvoněla, je třeba ji aplikovat na určité body. Jde o místa, kde proudí krev a je tam tedy potřebné “teplo“. Za nejlepší termobody lze označit zápěstí, krk, postačí když si dopřejete dvě stříknutí na každé ze zápěstí a těmi se pak otřete o protilehlou stranu krku.

Vyhněte se aplikaci přímo na vaší hruď, to dělají jen gigolové. 

Kam parfém nepatří? 

Parfém se nikdy na stříká na oblečení, vždy přímo na pokožku těla. Je to z toho důvody, že z oblečení vůně rychle vyprchá, látka není na vázání vůní dělaná tak jako lidská kůže.

Kromě toho parfém, i když v nepatrném množství, může udělat na vašem drahém saku nebo košili skvrny a nehezky zabarvené mapy.

zimni-kral

Black Code od módního mága Giorgio Armani je mimořádně elegantní, lehce kořeněný parfém. Zaujme sametově svůdnou, teplou vůní, která vynikne právě v nadcházejícím zimním období.

Vůni si zkoušejte přímo na kůži

Pakliže jste teprve v procesu vybírání a stojíte v parfumerii, rozhodně se vyvarujte koupi parfému vyzkoušeného jen na lemu vašeho saka. První nástřik by měl vždy být na vzorkovém papírku. Pokud se vám bude vůně líbit, je čas na vyzkoušení na těle.

Kůže každého muže má svou specifickou vůni, která se pak smísí s parfémem a vytvoří zcela originální tón. 

Věk hraje svojí roli

Ačkoliv se zdá, že je to jedno, rozhodně to tak není. Parametrem výběru parfému by měl být i věk. Protože jinak by měl vonět teeneger a jinak muž v letech. Mládí sednou sportovní vůně, starší muži vyniknou v těžších parfémech.

Vůně podle ročního období

V létě byste měli být cítit svěže, zimní období je ve znamení hřejivých vůní s jasnými tóny koření. Pokud hledáte tu správnou vůni do práce, vhodnější jsou lehčí parfémy s čistší esencí. Večer doporučujeme sáhnout po výraznějších voňavkách.

TIP! Při nákupu vůně si nechte přibalit i malý odstřik. Malá ampulka se bude hodit kdykoliv vyrazíte večer do “akce“. V kapse saka nezabere žádné místo a vy tak získáte možnost obnovit vůni v těch správných okamžicích lovu. 

Splňujete pravidla používání parfému? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.