Vyberte možnost Stránka

K čemu je dobrá hypoteční kalkulačka? Probereme si to pěkně po pořadě

K čemu je dobrá hypoteční kalkulačka? Probereme si to pěkně po pořadě
Rate this post
!AdSense – before contentRozhodli jste se pro hypotéku? Jistě vám nemusíme říkat, že jde o závazek na několik desítek let. Pokud jste zvolili úvěrový produkt, je třeba být na pozoru, co se úrokových sazeb týká. S tím vám pomůže hypoteční kalkulačka.

Vždycky se vyplatí vše pořádně spočítat a také všechny nabídky v rámci různých variant porovnat. 

Abyste dostáli přísloví dvakrát měř, jednou řež, využijte hypoteční kalkulačky od hypoška.eu. Nebojte nemusíte nic složitě počítat a ručně porovnávat, vše je k dispozici po zadání potřebných údajů (cena nemovitosti, výše úvěru, doba fixace, doba splácení úvěru).

Obsah článku

Jaké hodnoty vám hypoteční kalkulačka umožní zadat?

Než se dostanete k samotnému počítání a porovnávání je třeba vědět, co vlastně do kalkulačky zadat. V prvé řadě by to měla být cena nemovitosti (částka, kterou požaduje majitel či realitka). Hypotéky začínají někde na 500 000 korunách a končí v řádech několika desítek miliónů korun. S částkou samozřejmě souvisí výše úvěru, lze požadovat celou sumu i její část.

Další hodnoty pak souvisí s fixací a úrokovou sazbou, jenž jsou v nabídce bank, a které vám hypoteční kalkulačka jednoduše vypočítá. Opět si lze zadat délku, minimum bývá 12 měsíců a maximum i 30 let. 

Jaké informace získáme?

Po vyplnění všeho potřebného, přijde na řadu výpočet toho, jak bude vaše hypotéka vypadat. Pakliže vás zaujme a bude ve všech bodech vyhovovat, není na co čekat, z pohodlí svého obýváku můžete o ní zažádat.

Poté vás kontaktuje daná banka, s níž můžete probrat i další varianty hypotéky. Proberete veškeré možnosti, co se splátek, úroků i fixace týká. Většinou přijdou na řadu otázky, jaká úroková sazba by byla při půjčení si vyšší částky. 

Je možné, že vám vaše možnosti nebudou vyhovovat, v tom případě nemá smysl své snažení ukončit. Vždyť je možné se vrátit zpět na výpočet, nebo si sjednat schůzku s zástupcem dané banky a probrat další alternativy.

Hypoteční kalkulačka je nezávazná služba pro vás

Důležitou informací, kterou je třeba zmínit, hypoteční kalkulačka od hypoška.eu je pouze orientační a zcela nezávaznou službou, pomocníkem, rádcem chcete-li, ke konkrétní hypotéce se upíšete až v době podepsání smlouvy.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.