Vyberte možnost Stránka

3 důvody, proč muži potřebují vlastní kosmetiku?

3 důvody, proč muži potřebují vlastní kosmetiku?
Rate this post
!AdSense – before contentMuži se od žen liší, i co se do potřeb kůže týče, proto je třeba, aby měli svou vlastní kosmetiku.

Prozradíme vám, co by vám chybět nemělo!

Jste odpůrcem kosmetiky a její kupování a používání považujete za zženštilé? I ten největší tvrďák potřebuje minimální výbavu pánské kosmetiky.

Spolu s doporučením vhodných kosmetických produktů pro muže se také podíváme na důvody, proč vlastně pánskou kosmetiku pořizovat, zvlášť, když vaše partnerka má těch krémů tuny!

Používáním JEJÍ kosmetiky možná ušetříte, ale vaše pokožka vám za to rozhodně nepoděkuje. 

Budete se divit, ale krém na obličej pro ženy neudělá stejnou službu mužům. Chlapská kůže se v mnoha faktorech liší, tudíž vyžaduje od krémů a jiných produktů zcela jiné vlastnosti.

Proč sáhnout pro kosmetice pro muže?

1. Mužská pleť je odolnější a také mastnější než pokožka žen. Tkáně kůže muže jsou odlišné a hormonální pochody stejně tak.

2. Muži si obličej, na rozdíl od žen, holí, čímž na pokožce vznikají miniaturní ranky, se kterými se pleť musí vypořádat.

Čtěte také: Movember a hipsteři způsobili pokles prodeje žiletek

3. Muži vyžadují méně parfemované přípravky, rychlou aplikaci a nekomplikované použití, proto jim přípravky pro ženy nikdy nemohou plně vyhovovat.

3duvody-pro-panska-kosmetika

Nyní už víte, jaké jsou ty 3 hlavní důvody, proč muži potřebují vlastní kosmetiku. Foto: Pinterest

Pánská péče o (mladou i zralou) pleť

Obecně platí, že čím dříve začnete pánskou kosmetiku používat, tím oddálíte příznaky stárnutí. Nevíte, co pořídit? Zde je krátký přehled toho nejpodstatnějšího:

– K denní hygieně by mělo patřit kompletní opláchnutí obličeje studenou vodou, pro efekt vyčištění pak použijte přírodní mýdlo s obsahem olivového oleje a vůní svěží máty.

– Důkladnější peeling pak zajistí maska ze zeleného jílu s obsahem bergamotu.

– Po holení určitě naneste aftershave zklidňující a hydratační krém, předejdete tak vysušení, podráždění a tvorbě pupínků.

– V případě, že vás trápí akné a máte mastící se pleť, používejte denní krém pro problematickou a mastící se pokožku.

kosmetika-pro-muze-1

Pánská kosmetika voní unisexově a svěže, dodá vám na pocitu čistoty a při jejím používání budete vypadat zdravěji. Foto: Pinterest

– Na zbytek těla pak používejte tělové mléko. Osobně mám vyzkoušený mandlový olej s bylinkami BioAroma, který lze využít před sportem (uvolňuje kyselinu mléčnou ze svalů) a po sportu (uvolnění svalů).

Bez jaké kosmetiky se necítíte svůj? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.