Vyberte možnost Stránka

Holení podpaží – do hladka nebo pouze upravit?

Holení podpaží – do hladka nebo pouze upravit?
Rate this post
!AdSense – before contentHolení v podpaží sebou přináší rozhodnutí, zda oholit úplně nebo ochlupení v této oblasti pouze zkracovat. Přinášíme vám přehled výhod a nevýhod obou možností!

Holení v podpaží má své příznivce, ale i odpůrce. Naštěstí je na každém, zda si své podpaží bude nebude holit.

Obsah článku

Proč si podpaží holit?

Možná uvažujete nad otázkou, proč si své podpaží vůbec holit. Pokud potřebujete k tomuto kroku nějaký důvod, pak věřte, že po prvním oholení pochopíte celý smysl sám. Oholené podpaží přináší pocit čistoty i krásy. I když mnozí považují hladce oholené pánské podpaží ze zženštilé, jsou k holá podpaží k vidění častěji než ta zarostlá.

Dnešní doba velí ochlupení pryč!

Výhody oholeného podpaží

+ Člověk se tolik nepotí, a když už se zpotí, pak nesmrdí tolik!

+ Oholené podpaží je esteticky lepší než to zarostlé.

Nevýhody oholeného podpaží

– Může dojít k podráždění pokožky v podpaží

Svědění během růstu ochlupení

Proč si podpaží neholit, ale pouze zkracovat?

V případě, že byste se s oholeným podpažím cítil málo mužně, pak můžete zvolit variantu, při které lze ochlupení v podpaží pouze zkracovat. Opět eliminujete potivost a s tím spojený zápach a vaše podpaží bude působit upraveným přesto mužným dojmem.

Výhody a nevýhody zkráceného ochlupení v podpaží

+ Budete si stále připadat mužně, ale přesto upraveně.

+ Alespoň z části zmírníte potivost a zápach.

– Ochlupení podporuje pocení a s tím spojený zápach.

– Díky ochlupení není zcela možné aplikovat deodorant přímo na pokožku.

Jak si podpaží oholit nebo upravit?

Holení podpaží je opravdu snadné

V podstatě na tom není nic těžkého. Při prvním holení je nutné ochlupení nejdříve zkrátit pomocí zastřihovače nebo nůžek. Po zkrácení podpaží navlhčete a aplikujte gel na holení nebo pěnu. Poté ostrou žiletkou oholte všechno ochlupení. Nejdříve po směru a poté proti směru růstu ochlupení, tím dosáhnete absolutně hladkého pocitu, který navíc dlouho vydrží. Poté je třeba aplikovat balzám po holení.

Tip: Ihned po oholení nedoporučujeme aplikaci deodorantu. Pokožka potřebuje nejdříve zklidnění. Pokud jste v holení podpaží začátečník, pak se holte před zrcadlem, aby jste měli přehled. Holení doporučujeme jednou až dvakrát týdně, aby nenastalo přílišné podráždění pokožky v podpaží a také, aby se zamezilo zarůstání chlupů.

Tip redakce: Jak zamezit nadměrnému pocení v podpaží – čtěte zde.

Zastřihování ochlupení v podpaží

Je ještě snadnější než holení. Stačí vám pouze mašinka na vlasy nebo speciální zastřihovač. Nastavíte si délku, jakou chcete a pak už jen na sucho ochlupení upravíte do délky, jaká vám vyhovuje.

Jakou úpravu podpaží volíte vy?

Dříve jsme psali:

Jak oholit pánské přirození?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.