Vyberte možnost Stránka

Podzimní (ne)holení – Zásady péče o strniště a plnovous

Podzimní (ne)holení – Zásady péče o strniště a plnovous
Rate this post
!AdSense – before contentJe vám zima? Chcete se nechat trochu zarůst, aby vám tváře nemrzly? Poradíme, jak na podzimní (ne)holení a zásady péče o strniště a plnovous.

Perfektní stylové vousy jsou skvělým doplňkem každého pánského outfitu! Zvlášť teď na podzim a zimu. 

Zjistěte, jak ve vousech vypadat uhlazeně a sexy, a ne jako zarostlý Rumcajs (Manku, které by se to líbilo, totiž jen tak nepotkáte!).

Kromě toho, že se blíží Movember, jste jistě zaregistrovali i to, že po ránu je venku pěkná zima. Zatímco na hlavu dáte čepici (opravdu její nošení způsobuje padání vlasů?) a ruce zahřejí kvalitní kožené rukavice, vaši tvář ochrání jen dobře rostlé strniště nebo rovnou plnovous.

4 skvělé tipy na perfektní styling strniště a plnovousu

Aby to podzimní holení, respektive neholení, nedopadlo katastrofou, chce to dodržovat několik zásad a pravidel. Protože, i když se zdá, že růst vousů je přirozená věc, do níž netřeba zasahovat, opak je pravdou. Mají-li vousy nejen “zahřát“, ale také z vás udělat alfa samce, musíte dodržovat následující!

Dát tomu čas a vydržet přechodnou fázi “ani hladká prdelka ani sexy strniště“

Aby vám na tváři vyrostl solidní porost, chce to nějaký ten čas vytrvat. Nemá cenu nějak upravovat několikadenní vous. Ideální doba pro nějaké zásahy nastává až po 6 týdnech. I když to může být těžké (je to těžké), vydržte a za odměnu budete mít opravdu dobrý základ pro další styling.

Jak vybrat styl vousů?

Plnovous, bradka, knír nebo upravené vousy? Stylisté a holiči se shodují na tom, že každý muž vynikne v jiné úpravě vousů. Vybrat ten správný styl pro svůj vous může pomoct náš článek, který vychází z tvaru obličeje každého muže.

Když už si pak styl vousů vyberete, doporučujeme u něj nějakou tu dobu zůstat. Stálé změny a vyholování bez rozmyslu povede k nic neříkající image. To vás otráví natolik, že sáhnete po žiletce a rázem se ocitnete na začátku zmíněného šestinedělního čekání.

Tímto stylem se pěkného strniště nebo plnovousu opravdu nedočkáte!

Udržujte si čisté a upravené vousy

Vousy mohou mít mnoho a mnoho podob – úzký proužek pod nosem, malé “nic“ na bradě, hustý vous po celé tváři. Ať už na tváři nosíte jakýkoliv typ úpravy, vždy (opravdu vždy!) mějte vousy čisté, učesané a přečnívající chloupky zastřižené. V koupelně jde o pár minut, ve výsledku je to ale hodně velký rozdíl.

jak-upravit-strniste-a-plnovous-2

několikadenní strniště je třeba pravidelně mýt! Použijte speciální šampón na vousy. Foto: Pinterest, archiv firem

Používejte žiletku nebo břitvu

Je nám jasné, že při úpravě svého stylu vousů budete ve velkém pokušení používat pohodlné strojky na holení, které nevyžadují použití vody a pěny. Jestli ale máte docílit perfektního, ostrého a čistého vzhledu plnovousu, nebuďte líní ani zbabělí a použijte klasiku v podobě žiletky či břitvy. I když půjde jen o vyřezání okrajů vousu.

jak-upravit-strniste-a-plnovous-1

Používání břitvy chce zručnost. Když ale přijdete jak na to, výsledek bude vždy stát za to! Foto: Pinterest, archiv firem

V případě, že na holící klasiku vážně nejste, řešením je návštěva barber shopu. Tam strávíte příjemný čas ve společnosti pouze mužů, dobré whisky, doutníku a o vaše mužné a skvěle vypadající já se postarají profesionálové.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš pohodlně poslouchat hudbu doma i na cestách? Stylová sluchátka Apple AirPods jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.