Vyberte možnost Stránka

Řekni mi, jaký jsi, a já ti řeknu, do jakého kurzu angličtiny máš chodit

Řekni mi, jaký jsi, a já ti řeknu, do jakého kurzu angličtiny máš chodit
Rate this post

 

Různí lidé mají různé potřeby, a to se týká i jazykového vzdělávání. A právě o tom je dnešní článek. Jsou totiž různé znaky, podle kterých se dá určit, do jakého jazykového kurzu by měl člověk chodit.

Čtěte dále a my vám jednotlivé kurzy představíme spolu s jejich charakteristikami. Do kterého jazykového kurzu angličtiny se vydáte?

Obsah článku

1.      Intenzivní roční kurz

Tyto jazykové kurzy angličtiny často využívají cizinci, kteří potřebují vízum, nebo studenti jako pomaturitní studium. Ale je mýtus, že by studium bylo pouze pro ně. Intenzivní kurz jako tento je skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí být v denním kontaktu s jazykem a chtějí se dostat na určitou úroveň znalostí za krátký čas.

Studenti v těchto kurzech se učí každý pracovní den čtyři vyučovací hodiny, proto jde stíhat i při pracovním úvazku. V těchto kurzech pocítíte opravdu největší jazykový pokrok. Pokud si také chcete udělat jazykový certifikát, tento typ studia je pro vás nejvýhodnější.

2.      Skupinový jazykový kurz

Ve skupinových kurzech angličtiny se schází různorodá směsice lidí, jejichž motivace je jasná – udržovat si jazyk na určité úrovni a pomalu jít vpřed. Většinou 90minutové kurzy probíhají jednou týdně pod vedením lektora, který připravuje materiály jak na hodiny, tak pro studenty na domácí studium.

Důležitou proměnou v těchto kurzech je síla kolektivu. Občas se studenti v těchto typech kurzů sejdou tak dobře, že společně navštěvují kurz dlouhé roky a posouvají se od začátečníků do pokročilých. Zároveň vycházejí finančně méně náročně. Pokud jste tedy trochu soutěživí a rádi se s ostatními motivujete, skupinové kurzy jsou přesně pro vás. A ještě ušetříte!

3.      Individuální jazykový kurz

Pokud ve svém jazykovém vzdělávání sledujete určitý cíl a chcete za ním mířit efektivně a bez odboček, individuální kurzy jsou pro vás ideální. Na lekcích se domlouváte přímo s lektorem, takže máte jistotu, že vám bude časově i termínově vyhovovat. Můžete také libovolně střídat off-line a online výuku, takže i když budete někde na cestách, nebo onemocníte, o svůj kurz angličtiny nepřijdete.

Zároveň tyto kurzy nejlépe kopírují vaše potřeby a to, co potřebujete v jazyce zlepšit a rozvinout. Potřebujete se připravit na zkoušku? Vycestovat do zahraničí? Změnit práci a naučit se pro ni jazyk? Zlepšit se v jazyce opravdu rychle? Individuální kurzy jsou zkrátka pro ty, kteří to s jazykem myslí opravdu vážně.

4.      Firemní jazykový kurz

Poslední typ jazykového kurzu, který bychom vám chtěli představit je kurz v rámci firemního vzdělávání. Stojí totiž trochu stranou obyčejných kurzů – rozvíjí totiž specifické jazykové potřeby. Hlavním záměrem těchto kurzů je trénovat slovní zásobu a dovednosti, které jsou důležité přímo pro jejich obor.

Pokud tedy potřebujete mít zmáknutou určitou oblast angličtiny (technickou, IT, lékařskou, manažerskou), tyto kurzy jsou pro vás vhodné díky užšímu záběru. Pokud jste zaměstnavatel, získáte vysoce kvalifikované zaměstnance s přidanou hodnotou jazyka. Jako zaměstnanec pak dostanete plný servis – lektor si s vámi stanoví cíle, bude vás motivovat a hodnotit váš pokrok.

Jak jste mohli vidět v tomto článku, typů kurzu je vícero. Zvolení toho správného kurzu angličtiny přesně pro vás je klíčem k efektivnímu vzdělávání, které vás bude bavit. Pokud byste potřebovali poradit s tím, jaké kurzy jsou aktuálně k dispozici, nebo jakou úroveň máte zvolit, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradí s výběrem.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.