Vyberte možnost Stránka

Jak si správně vybrat styl u vousů?

Jak si správně vybrat styl u vousů?
Rate this post
!AdSense – before contentVousy jsou součástí každého muže. Někteří si své vousy pěstují, jiní si je zase holí. Pokud však toužíte ‘’dotáhnout’’ svůj osobní styl do nejmenšího detailu, jsou vousy ideálním prostředkem, jak toho dosáhnout. Jak ale vybrat správný sestřih vousů, aby vašemu vzhledu skutečně prospěl?

Knír, bradka, vous kratšího sestřihu nebo plnovous, je mnoho střihů vousů, ale ne každý každému sluší. V případě, že toužíte po tom, své vousy upravovat do jednoho stylu, je třeba vybrat ten správný, který se hodí k vašemu obličeji.

Zde je několik rad, jak vybrat ten správný styl vousů!

Obsah článku

Tvar obličeje

Celý výběr je nutné podřídit především vašemu obličeji, respektive jeho tvaru. Pokud zvolíte vhodný sestřih vousů, pak získáte doplněk, který vám pomůže dokonale zvýraznit váš přirozený vzhled. Rozdílné typy sestřihů totiž sluší rozdílným osobám.

Kulatý tvar obličeje

Pokud máte kulatý obličej, pak se rozhodně vyhněte kompletnímu holení vašeho vousu, tím totiž kulatost svého obličeje zvýrazníte a podtrhnete. Naopak si nechte svůj vous vyrůst do střední délky a ten si pak upravujte. Vizážisti také doporučují nechat vyrůst bradku a tu pak zastřihovat do potřebné délky. Dobře upravená bradka nejen prodlouží váš obličej, ale také zvýrazní vaše rysy.

Obdélníkový obličej

Obličej ve tvaru obdélníku je celkově výrazný. Muži s těmito obličeji by se měli vyhnout například pěstování kníru, který by obličej zbytečně opticky zvětšil. Skvělou volbou je velice krátce střižený plnovous, kterým lehce potlačíte velikost obličeje a zároveň však působivě vyzdvihnete své rysy.

Srdcový obličej

Srdcový typ obličeje není příliš velký ‘’kamarád’’ s bradkou, která ještě více podpoří špičatost obličeje. Volte krátce střižený vous, který obličej opticky vyrovná.

Trojúhelníkový obličej

Pro takový tvar obličeje je vhodnou volbou vous velice na krátko střižený, to platí zejména u plnovousu. Dobrou variantou je také spojení knírku a bradky, které nerovnost obličeje odvrátí na sebe.

Oválný obličej

Je považován za ‘’nejlepší’’ tvar. Pokud máte oválný obličej, pak máte velký prostor k experimentování. Pravděpodobně vám bude slušet plnovous, bradka i dobře střižený knír.

Diamantový obličej

Tento typ obličeje má ostré řezané rysy především v dolní části obličeje. Je proto vhodné zvolit zjemnění v podobě krátkého vousu či nijak výrazného kníru.

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej je sám o sobě velice výrazný. Není třeba ostré rysy zcela potlačovat, naopak jim můžete dodat jistý sexy styl pomocí bradky, který nebude o délce vousů, ale o tom roztáhnout jí do stran, ideálně do šíře rtů.

vousy-05

Tipy na závěr

  • Pro vybírání stylu svých vousů je vhodné si nechat narůst alespoň dvoutýdenní vous, se kterým pak lehce díky experimentování zjistíte, co bude to pravé ořechové.
  • Při výběru nového stylu zvažte také to, kde vám vousy rostou a v jaké hustotě.
  • Tou nejlepší volbou bývá podřídit se tomu, jak a kde vousy rostou a následně je pak už jen doupravovat podle svých představ.
  • Nezapomeňte si zvolit správný holící strojek, na trhu je několik typů – elektrické, planžetové, frézkové, pro mokré i suché holení.

Doporučujeme před samotným holením si na pár minut zahalit teplým ručníkem, aby pokožka byla poddajnější a nedošlo při holení k poranění.

Video manuály:

1) Jak vytvarovat vousy „dallas“:
2) Jak vytvořit styl „muška“:
3) Jak vytvarovat vousy do tvaru „Podkovy“?
4) Jak vytvarovat vousy – bradku ve stylu Balbo?
5) Jak vytvořit strniště s dokonalým knírkem?

Jaký styl vousů padne vám?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.