Vyberte možnost Stránka

Jak se správně oholit? Máme pro vás 8 tipů

Jak se správně oholit? Máme pro vás 8 tipů
Rate this post
!AdSense – before contentJak docílit dokonalého oholení? Poradíme vám, jak na to i čím!

Umění oholit se není otázkou jedné zkušenosti. Ať vás čeká první holení nebo své vousy “krotíte“ už celá léta, naše tipy vám výsledek značně zdokonalí!

Obsah článku

8 tipů, jak na holení vousů

Čím holit?

S výběrem holícího strojku je třeba zohlednit několik věcí. Jde o typ pleti, tvrdost vousů, případné kožní problémy i životní styl.

Dá se říci, že holící strojek s více břitvami je vhodný k používání na všechny typy pokožky (i ty citlivé) a také všechny typů vousů.

Elektrické strojky na holení jdou ideální, pokud máte rádi rychlost a pohodlí. Nevýhodou je, že nedokáží vždy rovnoměrně holit, zvláště v případě tvrdých vousů.

Klasika v podobě břitvy je vhodná pro aknózní typy pleti.

Když žiletky, tak vždy ostré!

Opotřebované žiletky na holícím strojku jsou tupé, nelze s nimi tedy docílit dokonalého výsledku a navíc se zvyšuje riziko říznutí. Tupá žiletka má mnohdy ostří poškozené a plné bakterií, které zvyšují podráždění pokožky. Měňte žiletky minimálně jednou za týden nebo po pátém použití.

Před holením vousů

Pokud jste nějakou tu dobu holení odkládali a vyrostl vám pěkný plnovous, je třeba ho před holením zkrátit. Použijte nůžky, kterými vousy zkrátíte do příjemnější a snadno holitelné délky.

Další přípravou je pak napaření obličeje. Můžete se držet tradičního postupu v podobě v vlhkého ručníku, který namočíte do teplé vody a následně jím obalíte obličej. Díky vlhkému teplu se póry pokožky roztáhnou, svaly uvolní a vousy změknou.  Nemáte-li však čas (cca 5 minut), stačí obličej v teplé vodě opláchnout, v případě akné či mastné pleti použijte čistící mycí gel na problematickou pokožku.

Mokré holení vousů

Před samotným holením je třeba nanést holící gel nebo pěnu. Záleží na vás, co zvolíte, oboje je však třeba rovnoměrně nanést po celé ploše holení a nechat chvíli působit. Díky tomu se vous změkčí a pokožka se na holení “připraví“.

Držet směr?

Obecně se doporučuje holit po směru růstu vousů, ale v praxi to pak znamená, že výsledek nebude dokonale hladký. Samozřejmě také záleží na tom, jak citlivou pleť máte. Citlivá pokožka se při holení proti směru růstu snáz podráždí a zarudne.

Při holení

Volnou ruku používejte vždy k napnutí místa, kde právě holíte. Zmírníte tak možnost říznutí se a také si tím zajistíte dokonalejší výsledek. Žiletku oplachujte pod proudem studené vody (teplá voda kov roztahuje a tím ostří tupí). Holte po malých částech a beze spěchu. Pečlivě holte každou část obličeje!

holeni-tipy

Péče o oholenou pleť

Po dokončení si celý obličej opláchněte ve studené vodě a použijte zklidňující kosmetiku, př. balzám po holení s hojivým a hydratačním účinkem.

Nezapomeňte

Žiletku opláchněte a chcete-li mít jistotu dezinfekce polijte ji alkoholem. Tím zabráníte nejen šíření bakterií, ale také vodního kamene a prodloužíte tak životnost žiletky.

Co preferujete vy? Suché nebo mokré holení?

 Jak často se holíte? Jakým způsobem? 

Přečtěte si také – Jak oholit pánské přirození nebo jak oholit podpaží

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.