Vyberte možnost Stránka

Co potřebujete k holení? Povíme vám to

Co potřebujete k holení? Povíme vám to
Rate this post
!AdSense – before content



Chcete mít svůj plnovous upravený? Plánujete novou image s knírem? Toužíte po dokonale oholené tváři? Ať tak či onak, k úpravě vousů je zapotřebí kvalitních holících potřeb.

Dnešní doba přináší mužům vychytávky v podobě elektrických strojků a gelů na holení, ale nic se nevyrovná klasice, kterou je ostrá břitva, štětka z jezevčích štětin a luxusní mýdlo na holení.

Dříve bylo holení stylovou událostí a podívanou zároveň!

Pokud to s úpravou vousů a jejich holením myslíte vážně, je třeba používat to správné náčiní. Protože ať se zdá použití moderního strojku jakkoliv pohodlné, žádný Mach se břitvě nemůže vyrovnat!

 

Obsah článku

Jak na stylové holení a správnou péči o pleť?

Má-li být holení vaším rituálem, dobou psychického zklidnění i plného soustředění, je třeba dodržovat správný postup holení a používat kvalitní potřeby.

Čím začít, jak holit a na co nezapomenout? 

Změkčení vousů usnadní práci a zajistí příjemné holení

Ještě než začnete, myslete na to, že je třeba pleť na proces připravit. Pomocí horkého ručníku nebo delším pobytem ve sprše se pokožka napaří a uvolní.

Změkčení vousů docílíte nejlépe mýdlem na holení. To rovnoměrně naneste a nechte působit. Po chvilce jsou vousy natolik změkčené, aby bylo jejich holení příjemné i jednoduché. Mýdlo můžete aplikovat a celý efekt posílit následným přiložením horkého ručníku.

Příprava bohaté pěny a její nanesení

Dalším krokem je příprava a nanesení pěny. Bohatou pěnu vytvoříte smícháním trošky mýdla a vody, tu pak pomocí štětky na holení nanesete na vousy. O kvalitě pěnu rozhoduje kvalita štětky. Pořiďte si středně velikou se štětinami z jezevce. Pokud není pěna dostatečně bohatá, přidejte vodu, získáte tak nejen více pěny, ale také větší vlhkost.

Nanášení pěny je snadné! Štětkou dělejte krouživé pohyby, pěnu rozmydlete po celé oblasti holení.

Holení břitvou chce zkušenosti a pevnou ruku

Základem je ostrá břitva, která oholí i ten nejmenší vous. Holte po směru růstu, zabráníte tak podráždění a začervenání pokožky. Břitvu držte pevně, nedělejte rychlé pohyby a snažte se o pomalé, důkladné a citlivé holení. Soustřeďte se a nenechte se rušit. První pokusy mohou být rozpačité, ovšem po chvilce přijdete na to, v jakém úhlu holit, aby byl výsledek perfektní.

potreby-k-holeni-4

Kvalitní břitva zajistí hladkou pleť až na 10 dnů! Na obrázku: Dovo Spanish Oak břitva, specializovaný e-shop pro muže luxusni-holeni.cz

Nejste si jisti svými dovednostmi? Nechcete riskovat pořezání?

Máte obavy, že břitva nebude nic pro vás a vaše třesoucí se ruce? S luxusní sadou bude vaše holení stejně stylové. Holící strojek je bezpečnější a pohodlnější variantou břitvy.

potreby-k-holeni-3

Kvalitní a designová 4-dílná dárková sada na holení je určena všem milovníkům mokrého holení. E-shop luxusni-holeni.cz

Po oholení a pečlivém omytí tváře je nutné pokožku ošetřit!

Když jste s výsledkem spokojení, zbytky pěny omyjte a tvář si pečlivě osušte. Na závěr ošetřete pleť kolínskou s obsahem alkoholu, poté naneste hydratační krém nebo balzám po holení. Pokud máte citlivější pleť, pak se vodě s alkoholem vyhněte a nahraďte jí pouze zklidňujícím balzámem.

Konečnou péči nepodceňujte, zvláště pokud vám jde o zdravě vypadající pleť. 

Tip pro “knírače“! Každý delší porost je třeba rozčesávat, knír nevyjímaje. Pořiďte si ručně vyráběný stylový hřeben u udržujte svůj knír stále upravený. Dřevěný hřeben je v praktické velikosti, pohodlně se vejde do kapsy saka nebo pracovní aktovky.

potreby-k-holeni-2

Taylor of Old Bond Street hřeben na knír, e-shop luxusni-holeni.cz

Máte vše potřebné? V případě, že vám ve výbavě něco chybí, koukněte se na stránky specializovaného e-shopu luxusni-holeni.cz a kupte chybějící potřeby.

!AdSense – after content



O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.