Vyberte možnost Stránka

Začínají vám vypadávat vlasy? Žádný stres – na podzim běžná věc. A čepicí to řešit nemusíte!

Začínají vám vypadávat vlasy? Žádný stres – na podzim běžná věc. A čepicí to řešit nemusíte!
!AdSense – before contentKdyž padá na podzim listí, vytváří to celkem fajn atmosféru, kterou můžete využít třeba v rámci prvního rande. Když ale na podzim začnou více vypadávat vlasy, pak máte chuť zalézt do postele a na žádný rande ani nejít.

Poradíme, co dělat, když začnou více vypadávat vlasy

Čím to je, že na podzim padají vlasy více než po zbytek roku?

Může za to růstový cyklus vlasů, který se skládá z růstové fáze dlouhé 2-6 let, v níž je většinou 90% vlasové hřívy a fáze klidové, která trvá přibližně 2-6 týdnů a končí právě vypadnutím vlasu.

Tento růstový cyklus stojí za tím, že nejvíce vlasů v klidové fázi má muž v červenci (poskytují ochranu před ostrým slunečním zářením). K vypadnutí pak dochází o pár týdnů později – koncem září, v průběhu října a listopadu.

Pokud tedy už nějaký ten týden “hysterčíte“ nad výrazným vypadáváním své kštice, hoďte se do klidu. O počátek plešatění pravděpodobně nejde a vy můžete růst a zdraví nových či stávajících vlasů podpořit správnou péčí.

Čtěte také: Plešatění je příznakem stárnutí – Zjistěte, jak zvládnout přibývající roku s grácií!

Pozor na přetěžování vlasů stylingovými prostředky

Laky, tužidla, gely, pasty, ale také klasické šampóny, to vše může být ve velké koncentraci příčinou toho, že jsou vlasy bez života, vypadávají nebo je trápí lupy, mastnota a ztráta lesku. Dbejte tedy na úměrné množství stylingových prostředků a jejich kvalitu.

Obecně platí, že přírodní je vždy lepší než chemie. 

Čtěte také: Praktický průvodce metodou NO POO – Jak na to, když se rozhodnete mýt vlasy bez šampónů?

Také byste měli vědět, že vlasy jsou náchylnější k poškození, když jsou mokré. Vyhněte se tedy tření ručníkem při jejich vysoušení, které může způsobit zlámaní a roztřepení vlasů. Fénujte na nízkou teplotu (to platí i pro žehlení vlasů).

vypadavani-vlasu-podzim

Skrýváte úbytek vlasů čepicí? Možná, že právě tento kus oblečení vypadávání vlasů podporuje. Zjistěte, kde je pravda v článku: Souvisí spolu nošení čepice a padání vlasů? Foto: pinterest

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.