Vyberte možnost Stránka

Souvisí spolu nošení čepice a padání vlasů? Kde je pravda a co jsou jen mýty?

Souvisí spolu nošení čepice a padání vlasů? Kde je pravda a co jsou jen mýty?
Rate this post
!AdSense – before contentMrzne vám hlava, ale nošení čepice se vyhýbáte kvůli strachu z plešatění? Zjistili, jsem jak je to s pověrou o nošení čepice a padání vlasů.

Nošení zimní čepice, bekovky či kulichu je přirozenou i módní záležitostí, ovšem mnoho pánů se raději potrápí zmrzlými ušima, než aby si něco na hlavu dali.

Proč? 

Odpovědí jsou diskuze na téma nošení čepice a padání vlasů.

Opravdu je možné, že pokrývka hlavy může způsobovat úbytek vlasů? Zjistili jsme to!

Zimní čepice jsou k vlasům poměrně šetrné

Pokud jste našli svůj styl v klasickém zimním kulichu nebo hřejivé čepici stylového střihu, rozhodně se jej ze strachu z padání vlasů vzdávat nemusíte. Vaše vlasy jsou pod zimní čepicí v bezpečí. Pokud máte volnější střih, který zažívá boom právě v posledních sezónách, vlasy se nedusí, pokožka hlavy se nepotí, ale je v příjemném teple.

Poddajný bavlněný materiál a volnější střih čepice dává vlasům dostatek zdravého prostoru.

noseni-cepice-padani-vlasu-1

Bát se nemusíte ani klobouku, ležérně posazený je stejně šetrnou pokrývkou hlavy jako zimní čepice. 

Kšiltovky jsou stylovější, ale vlasům už tolik neprospívají

Čepice s kšiltem je oblíbenou klasikou zejména v letě. Snapback je stylovou záležitostí, která se hodí nejen na hlavu sportovního fanouška. Kromě módního vzhledu, ale může neúměrně tahat za vlasy a přílišným utažením vlasy vyškubávat i s kořínky. Nemá-li model odvětrávání může rovněž docházet k pocení pokožky hlavy.

Vlasy rostou jen ze zdravé pokožky hlavy. Příliš utažená čepice může znamenat udušení vlasových folikul, které způsobí ztrátu vlasů až úplnou pleš. 

Stejně jako příliš utažená kšiltovka, může být nebezpečný i utažený culík. Oboje způsobuje i ložiskovou alopecii, kdy se skupinky vlasů vytrhají a díky mechanicky poškozeným folikulům v těchto místech nové vlasy odmítají růst – nebo jsou velmi slabé, nevyrostou do normální délky a předčasně vypadávají.

noseni-cepice-padani-vlasu

Čepice tedy v drtivé většině nejsou nebezpečím pro naše vlasy. Sedí-li vám dobře, neškrtí a netlačí, jsou bezpečným i módním doplňkem po celý rok. 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.