Vyberte možnost Stránka

Chcete střílet lépe než Robin Hood? Pořiďte si luk i šíp a začněte s moderní lukostřelbou

Chcete střílet lépe než Robin Hood? Pořiďte si luk i šíp a začněte s moderní lukostřelbou
Rate this post
!AdSense – before contentOhromuje vás přesná muška filmových hrdinů? Fascinuje vás přesnost, s jakou umisťují šípy do terčů či svých nepřátel? Lukostřelba vám dá možnost proměnit se v bájného hrdinu, jako byl Robin Hood nebo elf Legolas z Pána prstenů.

Umět střílet s luky a šípy byl možná váš dětský sen a ten si konečně můžete splnit! Sportovní lukostřelba vás bude bavit.

Obsah článku

Jak dlouho to bude trvat, než strefíte střed terče?

Dosud jste luk a šíp nedrželi v ruce? Na filmovém plátně vypadá střílení snadně, ale v reálu to bude chtít trochu cviku a trpělivosti. Jen skutečným talentům se podaří strefit terč hned napoprvé.

Rozhodně je třeba počítat s tím, že pár šípů zlomíte, střed terče se vám bude vyhýbat a luk sotva udržíte. Ale po prvním neúspěchu, přijdou první známky zlepšení, jenž se stanou předzvěstí toho, že budete dobrým lukostřelcem, možná tak dobrým jako byl legendární Robin Hood.

luk-branse

Až se naučíte ovládat dech, zaměřit terč, udržet chladnou hlavu a zachovat si vnitřní klid, pak začnete poznávat skutečnou krásu lukostřelby. Na obrázku: Kladkový luk PROTEX 60 lb, e-shop Branse.cz

S lukem a šípem zaujmete a zbavíte se bolesti zad

Každý ví, že ženy prostě milují sportovce! Fotbalisté a hokejisti jsou toho jasným důkazem, ale umíte si představit, jaká rvačka bude o vás? S lukem a šípy vám budou padat k nohám ty nejkrásnější z dam. Každá totiž chce mít doma svého Krále zbojníků, jenž jí zachrání před zlým šerifem z Nottinghamu.

Kromě toho si během lukostřelby procvičíte zádové svalstvo, posílíte ramena a přetrvávající bolesti zad konečně ustoupí!

Lukostřelba je finančně nenáročnou trefou do černého!

Za jednoznačnou výhodu lukostřeleckého sportu lze považovat i to, že vás to nepřijde na moc peněz. Takové kopačky nebo hokejová výstroj vás vyjde na desítky tisíc, zatímco za výbavu čítající luk, šípy a terč nemusíte z peněženky vyndat více než dva tisíce korun.

Moderní luky jsou vyráběné z pevných umělých materiálů, profesionální kousky jsou pak vybavené kladkovým systémem, který ulehčí míření.

Šípy jsou záležitostí korun nebo stovek, dle toho z čeho jsou. Levnější je laminát nebo dřevo, dražší šípy se vyrábějí z hliníku či uhlíkových vláken.

Nabídka na Branse.cz je pro profíky i začátečníky

Specializovaný e-shop branse.cz nabízí bohatý sortiment, pomocnou ruku při výběru a fajn dárky za každou objednávku. Jako registrovaný zákazník pak můžete využít 5% slevy na všechno zboží.

luk-klasika-branse

Ještě před tím, než si nějaký ten parádní luk pořídíte, doporučujeme navštívit lukostřelecké centrum a střelbu si vyzkoušet. Na obrázku: Klasický luk Korrigan Vista Camo 20lbs, e-shop Branse.cz

Každý se nechá zlákat kouzlem lukostřelby na filmovém plátně, ale přece jen, ne každý může být takovou špičkou, jakou byl Robin!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.