Vyberte možnost Stránka

Olympijská kolekce 2016 pro Rio? Jeden velký propadák

Olympijská kolekce 2016 pro Rio? Jeden velký propadák
Rate this post
!AdSense – before contentOlympiáda v Riu se nezadržitelně blíží, přišel tedy čas na to představit veřejnosti sportovní kolekci, v níž nás budou “naši“ reprezentovat. Jak vypadá olympijská kolekce 2016 pro Rio? Bohužel je to jeden velký propadák!

Pokud jste doufali, že olympijská kolekce bude stát za to i z toho módního hlediska, pak vás čeká nemilé překvapení. Naši sportovci budou oproti ostatním státům vypadat jako chudí příbuzní bez stylu a smyslu pro eleganci.

Když se ohlédneme, zimní bundy na poslední olympiádě měly své kouzlo hlavně díky nápadu sportovců nosit je naruby. Holínky v Londýně pak byly alespoň vtipné.

Ale letos … letos je to jeden velký propadák… ach jo!

Obsah článku

Česká olympijská kolekce 2016 pro Rio

Když se podíváte na kolekce Kanady nebo USA, budete stále doufat, že si z nás udělalo Alpine Pro jen (hodně blbou) srandu a brzy představí tu správnou kolekci, za kterou se nebudeme muset my ani sami sportovci stydět. Aktuální kolekce je totiž jen parodií na módu a styl. Má v sobě všechno zlé, co jsme museli přetrpět v devadesátkách a co už konečně začalo z ulic mizet.

olympijska-kolekce-rio-2016-3

Kolekce Česka pro RIO 2016. Foto: alpinepro.cz

Pokus o barevnost nevyšel

Je nad slunce jasné, že návrháři se snažili do kolekce propašovat barevnost – koneckonců je olympiáda v Riu. Kromě toho Češi milují Desigual a tak to vypadá, že milují i barvy. Ale proč se barvy nespojili se slušivými tvary a stylem? Motiv panáčka maloval Zátopek, ale stejně by bylo asi logičtější mít na české kolekci barvy naší země, našeho lva a naši vlajku.

Proč nejsme hrdí na naší zemi a její typické znaky? Raději prezentujeme černou, žlutou a zelenou (barvy Jamajky?)…

Střihy, které nesluší nikomu

Samotnou kapitolou jsou pak střihy. Nemoderní dlouhé tříčtvrťáky, tílko hodící se snad jen na vesnické zábavy a košile jak z dílny Dana Nekonečného. Na kloboučkách taky nic dobrého najít nelze a sandály… k těm už jen chybí naše proslulé ponožky, pro případ, že by se v Riu ochladilo.

olympijska-kolekce-rio-2016-2

Možná byste si rádi nějaké kousky z kolekce pořídili, ale kdo by chtěl chodit v těchto tříčtvrťákách a košili? Foto: alpinepro.cz

Jsme zkrátka národ outdoristů

Češi zas tak moc ven nechodí, ale outdoor oblečení a boty tahají, kde se dá – hlavně do města. V tomto duchu se zřejmě Alpine Pro postavilo k práci na nové kolekci a výsledek vidíme. Těžko říct, proč nikdo nepřišel na to, že v takovém oblečení budou čeští sportovci vypadat jako (outdoor) klauni.

A nepřišli na to ani sami sportovci, kteří se prý na tvorbě kolekce spolupodíleli. A to možná také bude ten problém. Asi by bylo lepší, kdyby se módou zabývali ti, co s ev ní vyznají a sportovci si raději šli dát o kolečko navíc a pak jen řekli názor na to, zda se jim oblečení líbí či ne. Módní náverháři také přece neradí sportovcům, jak trénovat a jíst.

Kolekci USA navrhuje Ralph Lauren.

A zase je dobrá, hodně dobrá! Plná stylu, elegance a hrdosti na svou zemi. Zamrzí, když tohle v té české kolekci nevidíme. 

olympijska-kolekce-rio-2016-4

olympijska-kolekce-rio-2016-6

Ten rozdíl je vidět i v porovnání s Kanadou…

olympijska-kolekce-rio-2016-5

olympijska-kolekce-rio-2016-7

Co říkáte na olympijskou kolekci 2016 pro Rio vy? 

Tento příspěvek se původně objevil na stránkách milanpolak.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.