Vyberte možnost Stránka

Jízda na kole dokáže zabavit všechny generace

Jízda na kole dokáže zabavit všechny generace
Rate this post

Cyklistika je nejen u nás, ale obecně na celém světě velice populární. Tato kratochvíle je tak oblíbená i díky cenově dostupnosti kol.

Samozřejmě, že je řeč hlavně o obyčejných modelech. Profesionální stroje mohou mít často i cenu nového auta. To však nic nemění na tom, že jezdit může skoro každý, pokud tedy bude chtít.

Skvělý způsob hubnutí

Kolo není pouze dopravní prostředek, ovšem také vynikající nástroj k ubírání kilogramů. Na rozdíl od běhání, které opravdu není pro každého, je jízda na kole víceméně vhodná pro všechny věkové a takřka veškeré váhové kategorie.

Mohou si ji dopřávat jak děti, tak i penzisté. A každý trochu jinak. Někdo dává přednost jízdě v terénu, jiní spíše preferují silnici a jsou i tací, hlavně tedy mladší ročníky, co mají svůj stroj primárně k předvádění různých akrobatických kousků.

Horská cyklistika

Milovníci horské cyklistiky k tomuto účelu potřebují adekvátní jízdní prostředek. Horské kolo je v terénech zcela nezastupitelné, a to nejen pro své pláště, ale rovněž i díky převodům. Vyjet kamenitý kopec třeba na silničce rozhodně není dobrý nápad.

Silniční cyklistika

Kola vhodná na silnice jsou rychlá a připravená i na zdolávání dlouhých tras. Když je dobrá cesta a vhodné kolo, dokáže zkušený cyklista projet během pár hodin lán světa. A není nutné mít zrovna ten nejdražší stroj.

Freestyle

Z pohledu dlouhé historie cyklistiky je stále relativní novinkou takzvaný freestyle, tedy provádění rozličných zběsilých kousků na rampách a různých překážkách.

Nejedná se sice o vytrvalostní sport jako v předchozích případech, ale o to větší je zde kladen důraz na šikovnost. Freestyle se provádí pouze na speciálních bmx kolech, co jsou k tomu určená. Více než kdy jindy v tomto případě platí, že helma na kolo je povinností. Pády jsou tu totiž na denním pořádku.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.