Vyberte možnost Stránka

Jízda na kole dokáže zabavit všechny generace

Jízda na kole dokáže zabavit všechny generace
Rate this post

Cyklistika je nejen u nás, ale obecně na celém světě velice populární. Tato kratochvíle je tak oblíbená i díky cenově dostupnosti kol.

Samozřejmě, že je řeč hlavně o obyčejných modelech. Profesionální stroje mohou mít často i cenu nového auta. To však nic nemění na tom, že jezdit může skoro každý, pokud tedy bude chtít.

Obsah článku

Skvělý způsob hubnutí

Kolo není pouze dopravní prostředek, ovšem také vynikající nástroj k ubírání kilogramů. Na rozdíl od běhání, které opravdu není pro každého, je jízda na kole víceméně vhodná pro všechny věkové a takřka veškeré váhové kategorie.

Mohou si ji dopřávat jak děti, tak i penzisté. A každý trochu jinak. Někdo dává přednost jízdě v terénu, jiní spíše preferují silnici a jsou i tací, hlavně tedy mladší ročníky, co mají svůj stroj primárně k předvádění různých akrobatických kousků.

Horská cyklistika

Milovníci horské cyklistiky k tomuto účelu potřebují adekvátní jízdní prostředek. Horské kolo je v terénech zcela nezastupitelné, a to nejen pro své pláště, ale rovněž i díky převodům. Vyjet kamenitý kopec třeba na silničce rozhodně není dobrý nápad.

Silniční cyklistika

Kola vhodná na silnice jsou rychlá a připravená i na zdolávání dlouhých tras. Když je dobrá cesta a vhodné kolo, dokáže zkušený cyklista projet během pár hodin lán světa. A není nutné mít zrovna ten nejdražší stroj.

Freestyle

Z pohledu dlouhé historie cyklistiky je stále relativní novinkou takzvaný freestyle, tedy provádění rozličných zběsilých kousků na rampách a různých překážkách.

Nejedná se sice o vytrvalostní sport jako v předchozích případech, ale o to větší je zde kladen důraz na šikovnost. Freestyle se provádí pouze na speciálních bmx kolech, co jsou k tomu určená. Více než kdy jindy v tomto případě platí, že helma na kolo je povinností. Pády jsou tu totiž na denním pořádku.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.