Vyberte možnost Stránka

Jak si zvolit správnou hokejovou výstroj?

Jak si zvolit správnou hokejovou výstroj?
Rate this post

I přesto, že česká hokejová reprezentace už nějaký ten pátek hraje na různých důležitých akcích jen druhé housle, stále se na našich kluzištích prohání docela slušná řádka mladých i vysloužilejších amatérských hokejistů, co si hrají na hvězdy jako jsou Jágr nebo Plekanec. I takoví však potřebují kvalitní výstroj.

Není to nejbezpečnější sport na planetě

Hokej je rychlá, dravá a velmi tvrdá hra. Kdo někdy sledoval NHL, tak ví, o čem je řeč. Během herní vřavy se může stát ledacos a přijít k různým druhům zranění jde skutečně snadno. Tato pravda platí jak pro hokej v Madison Square Garden, tak i na rybníku za barákem.

Proto není bezpečné tento sport provozovat bez adekvátní hokejové výstroje. Ta by měla být ideálně zcela kompletní. Pouze tak totiž mohou její jednotlivé prvky chránit alespoň částečně ta nejchoulostivější místa na těle.

I když se nejedná o nic levného, není problém trochu snížit své požadavky a pořídit si výstroj z druhé ruky. Pro extraligové bitvy by to jistě nestačilo, nicméně na zamrzlém rybníku to zase taková překážka není. Spousta věcí se dá navíc v případě potřeby sešít nebo přelepit páskou.

Pozor na hlavu!

I když se o to hokejistech příliš netraduje, i oni mají mozek. A ten je potřeba chránit. Hokejové helmy jsou díky tomu nejdůležitější součástí výstroje. Ta může být do jisté míry poničená, ale helma rozhodně ne.

Správná hokejka

Hokejky jsou samozřejmě také zcela nezbytné. V tomto ohledu už záleží na hráči samotném. Je pravda, že ty nejlevnější nemají příliš dlouhou trvanlivost, ale na druhou stranu jsou často až nezvykle zahnuté v lopatě, což může někomu vyhovovat.

Nejen zakřivení, ale i hmotnost, potažmo délka hole jsou důležité. Proto je během výběru nezbytné zohlednit i fakt, že na bruslích je člověk o pár čísel vyšší. Příliš krátká či naopak dlouhá hokejka bude dělat na hřišti více škody než užitku.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.