Vyberte možnost Stránka

Nejlepší běžecké boty – bota roku 2018

Rate this post
!AdSense – before contentPro většinu sportovních nadšenců může být problém vyznat se v široké nabídce běžeckých bot v kamenných i internetových obchodech. Protože při běhu jde nejen o pohodlí a vzhled boty, ale i o výkon a zdravý došlap, už potřetí byla uspořádána soutěžní anketa Bota roku ve které byly vybrány nejlepší pánské běžecké boty a dámské běžecké boty pro rok 2018. Běžci při ní urazili přes 5 700 kilometrů, vyplnili přes 2 700 testovacích kartiček a teď známe vítěze!

Bota roku 2018 je největším podrobným nezávislým testem v Česku a na Slovensku. Na rozdíl od recenzí ve sportovních magazínech, které mají spíše prodejní charakter se může pochlubit výjimečnými parametry testování. Letos boty zkoušelo více než 800 běžců, a to od profesionálních sportovců, pro které běh představuje povolání a kvalitní běžecká obuv nutnost, přes hobby běžce, kteří se mu věnují rekreačně s různou intenzitou, až po absolutní začátečníky, kteří se s běháním a běžecké boty teprve testují.

Testování probíhalo během března a dubna 2018. Společné výběhy se uskutečnily v Praze, Brně, Olomouci a Bratislavě. Zapojení běžci a běžkyně měli k dispozici precizně připravené formuláře, takže jednotlivým běžeckým botám mohli snadno udělovat body nejen za celkový dojem, ale za všechna důležitá kritéria, jako nízkou hmotnost, materiálové provedení, prodyšnost, atraktivní vzhled, pohodlnost nošení. Odbornými ambasadory, dohlížejícími na anketu, se stali ultramaratonci Pavel Paloncý, Titus Ablorh, Ondřej Švirák a Zdeněk Štěpánek.

Pozornému hodnocení bylo vystaveno skoro 60 modelů běžeckých bot, 32 pánských a 27 dámských, a to od renomovaných sportovních značek. Hozenou rukavici zvedli (v abecedním pořadí) běžecké boty Adidas, běžecké boty Asics, Columbia Montrail, Craft, Inov-8, La Sportiva, Mizuno, běžecké boty Nike, On Running, Saucony a Reebok. Konkrétní modely vybírali přímo zástupci značek, takže měli možnost uplatnit vlajkové lodě svých portfolií a podrobit je smysluplnému nezávislému praktickému testování.

elitni bezci

Výsledky 3. ročníku souboje běžeckých bot – bota roku 2018

Reprezentativní podobě ankety napomáhá přehledné rozdělení do kategorií. Nehlasuje se tedy o abstraktní botu všech bot, ale o nejlepší běžecké boty na silniční běhání (boty na zpevněný povrch) nebo na terénní trail (trailové boty). Silniční kategorie byla ještě rozdělena na rychlostní a tréninkovou sekci. A to v dámských i pánských provedeních. Všichni zájemci o běhání se zde mohou seznámit s výběrem z kompletní výsledkové listiny, nabízejícím top 3 ze všech kategorií:

Nejlepší Pánské běžecké boty

Silniční běžecké boty, zaměření na rychlost sprintu:

Mizuno Wave Sonic
On Running Cloud X
Asics Dynaflyte

Silniční běžecké boty, zaměření na kvalitu tréninku:

Craft V175 Lite
On Running Cloudflyer
Saucony Freedom ISO

Trailové běžecké boty do terénu:

Inov-8 Trailroc 285
Columbia Montrail Caldorado III
Inov-8 X-Talon 230

Nejlepší dámské běžecké boty

Silniční dámské běžecké boty, zaměření na rychlost sprintu:

Reebok Fast Flexweave
On Running Cloud X
Mizuno Wave Shadow

Silniční dámské běžecké boty, zaměření na kvalitu tréninku:

Mizuno Wave Rider 21
Saucony Freedom ISO
Asics Gel Cumulus 19

Trailové běžecké boty do terénu:

Inov-8 Trailroc 270
La Sportiva Helios
Columbia Montrail Fluidflex FKT II

Představení absolutních vítězů Boty roku 2018

Jednou ze značek, které v soutěži zazářily, jsou švýcarské boty On Running. Dosáhly na zlato hned ve třech silničních kategoriích, konkrétně pánské běžecké boty zaměřené na rychlost, dámské rychlostní boty a pánské tréninkové boty. Vyznačují se použitím progresivních materiálů a technologií. Stabilita chodidla je podpořena patentovaným systémem Cloudtec, absorbujícím nárazy. Potlačeno je nežádoucí vnitřní vytáčení nohy. Boty On Running jsou mimořádně prodyšné a hodí se tak na veškeré fitness aktivity, nejen samotný silniční běh. Ohromující je i jejich design, podpořený více barevnými provedeními na výběr. Monotónnosti výsledků se postavily boty Saucony Freedom ISO, které si vysloužily prvenství v dámské silniční tréninkové kategorii zejména za energický odraz a současnou ochranu pohybového aparátu. Ženám se líbil i jejich stříbrný vzhled.

Výborné umístění z loňského roku obhájily terénní běžecké boty značek Columbia Montrail a La Sportiva. První jmenované tentokrát u mužů, druhé u dam. Oboje mají výrazný svítivý design, ale hodnotitele přesvědčily zejména funkční vlastnosti běžeckých bot. Bezešvý svršek bot Columbia Montrail Caldorado III disponuje pěnovou výztuží kolem kotníku, takže nohy zvládnou bez úhony i opravdu problematické došlapy. Pečlivě navržený dezén díky svému materiálu neklouže ani v náročných mokrých podmínkách. Na La Sportiva Helios pak ženy ocenily užší profil chodidla, díky kterému jim tyto trailové běžecké boty perfektně seděly a dají se doporučit na rekreační, regenerační i sportovní použití. Kompletní výsledky najdete na stránkách soutěže botaroku.cz.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.