Vyberte možnost Stránka

Reflexní vesta pro větší bezpečnost

Rate this post

Na silnici by si člověk měl počínat opatrně, ať už je motorista, cyklista, chodec, případně jiný účastník pozemní komunikace. Prvky zvyšujícími vaši bezpečnost jsou různé zviditelňující předměty. Jedním z těch nejdůležitějších je reflexní vesta.

Reflexní vesty a řidiči

Snad každý motorista ví, že jeho zákonnou povinností je reflexní vesta ve výbavě. Máte ji v ní i vy? Mějte na paměti, že nejde jen o to splnit něco, co „holt“ udává zákon. Je to pro vaši bezpečnost.
Až příliš mnoho lidí bylo na silnicích zraněno, nebo zemřelo, když vystoupilo z auta, a někdo je srazil, protože je zkrátka neviděl. To se jednoduše stane v noci, ale i za horšího počasí. Budete-li například nuceni vystoupit na dálnici, kde automobily jezdí rychle, a nebudete-li mít reflexní vestu, snadno vás řidič jiného auta přehlédne. Samozřejmě ani s vestou byste neměli zapomínat na opatrnost a celkovou ostražitost.

Nezapomínejte na děti

Nejen řidiči by však měli být vybavení reflexními vestami. Nezapomeňte je pořídit dětem. Zvýšíte tak jejich bezpečnost na cestách ze školy a do školy. Především za snížené viditelnosti (v podzimních a zimních měsících) je důležité, aby na sobě měly nějaké prvky, díky nimž budou opravdu dobře vidět. Dítě v reflexní vestě bude viditelné až na vzdálenost 200 metrů. Řidič si ho tak s větší pravděpodobností včas všimne a zabrzdí. Samozřejmě i tady platí, že dítko je třeba poučit o bezpečném přecházení vozovky a dalších pravidlech s tím souvisejících.

Kde reflexní prvky koupit?

Zrovna sháníte reflexní vestu? Jejich široký výběr najdete v internetovém obchodu Altima.cz. Krom toho nabízí také další zviditelňující prvky – přívěsky, samolepky, taháčky na zip, připínací odznaky a další. A co vy a vaši potomci? Jste dostatečně vidět i za sychravého počasí a za tmy? Pokud ne, napravte to a zvyšte svou bezpečnost. Ne všem rizikům zabráníme, ale některá můžeme alespoň zmírnit.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.