Vyberte možnost Stránka

Ford Mustang- z tajného projektu se stala legenda

Ford Mustang- z tajného projektu se stala legenda
Rate this post

 

 

Výkonný automobil, který si bude moci koupit i mladý člověk, který zrovna moc peněz na rozdávání nemá. Amerika zrovna zažívala ekonomický vzestup a otevřela se tak možnost zásobovat mladé lidi silnými vozy, které by si jinak nemohli dovolit. Přesně z této myšlenky vzešel Ford Mustang. Dnes je to spíše legenda než pouhý automobil, ale svou cestu k celosvětovému úspěchu neměl nikdy snadnou.

Vývoj Mustangu začal okamžitě

S návrhem na vytvoření Mustangu přišel muž se jménem Lee Iacocca. Neztrácel čas a v roce 1962 byly hotové první prototypy, které vznikly na základě bleskově vypracovaných návrhů. Vyznačovaly se absencí střechy, dvěma místy a motorem uloženým před zadní nápravou. Okamžitě je vám pravděpodobně jasné, že takový vůz zrovna nejuniverzálnější není. A tohle došlo i jejich stvořiteli a nadšeno navíc nebylo ani vedení.

Z práce se stal koníček

Našli se ale pracovníci, kteří pro tento projekt měli vášeň. Byl to hlavně šéf-návrhář nákladních vozů Joe Oros společně s plánovačem výroby Danem Freyem. Ti po klasické pracovní době v tichosti pracovali na novém Mustangu. Použili základní poznatky z návrhu Leeho Iacocca, ale přidali vlastní zkušenosti a díly používané u jiných vozů. To výrazně zrychlilo jeho výrobu a navíc to znamenalo snížení nákladů. Ford Mustang na prodej by tak byl levnější, což by mohlo zapůsobit na vedení automobilky Ford.

Ford Mustang čekala náročná zkouška

Ihned po dokončení své práce ukázali svůj výtvor Iacoccovi. Ten měl nesmírnou radost, ale věděl, že se bude muset až nadlidsky snažit, aby dokázal nový model obhájit. Musel s Mustangem obstát i u samotného Henryho Forda II. I přes Fordovu nechuť riskovat se mu tento nelehký úkol podařil. Započala tak dlouhá a bohatá historie ikonického Fordu Mustang, jehož moderní verze nás uchvátí i dnes a veterány na prodej se nabízejí za obrovské sumy. A jejich cena bude s roky jen stoupat.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.