Vyberte možnost Stránka

Jaká je má vlastní zkušenost s nákupem ojetiny?

Jaká je má vlastní zkušenost s nákupem ojetiny?
!AdSense – before contentO nákupu ojetin se toho dá na netu najít hodně a ještě víc. Přesto jsem se rozhodl pro sepsání jakýchsi zásad, které vám mohou pomoc.

Hned z kraje ale musím podotknout, že, i když se budete mými tipy řídit, můžete koupit jen nablýskaný vrak a stejně tak bude-li postupovat přesně naopak, můžete pořídit solidní káru.

Trh ojetých vozů je neprobádaná džungle, kde neplatí téměř žádná pravidla. 

Mé zkušenosti vycházejí jak z pohledu soukromého prodávajícího, tak i nakupujícího. Jsem prostě běžný uživatel, jako vy, tudíž se za nějakého odborníka vážně nepovažuji. Trh s ojetými vozidly sleduji jen tak po očku, když je zrovna třeba.

Nákup ojetého vozu

Pořízení ojetiny je vždy otázkou peněz – plná peněženka vás vždy nasměruje k novému vozidlu. Upřímně, nebudeme si tedy hrát na to, že máte kdovíjaký rozpočet. Nákup ojetého auta se nesmí stát kolotočem dalších a dalších výdajů, je třeba opravdu pozorně sledovat stav – karoserie, motor, elektrika. Prolezte si auto od antény až po výfuk a ptejte se.

Je jasné, že na každém ojetém vozidle najdete nějaký ten ”nedoraz”. Otázkou pak je, kolik vážných nedostatků to je a jaká bude cena za jejich odstranění. Osobně se vždy podívám na karoserii, protože její vyvařování je noční můra (hlavně z pohledu peněz), věřte že každé rezavé místo vás bude bolet (voda, posypová sůl, kamínky) a bude pořád hůř.

Nenajdete ojeté auto bez chybičky. Hlavně si zjistěte, zda se nechystáte koupit předražený vrak. Drobné vady se dají opravit, ovšem je nutné o nich vědět už při samotné koupi. Tak si člověk bude moci dopředu prokalkulovat, na kolik to všechno vlastně vyjde a jestli to bude stále výhodnější než auto nové.

Porovnávejte více nabídek, prohlédněte několik aut na vlastní oči, nechte si čas na rozmyšlenou. 

Jak poznat stočené kilometry

Doporučuji použít internetové stránky zkontrolujsiauto.cz, díky kterým si snadno zjistíte, zda je či není stočený tachometr. Spolehlivě, rychle a především online. Na jejich stránkách zadáte VIN kód vozidla, pak už budete vědět, na čem jste. Zobrazí se vám historie vozu, stav ujetých km, stáří auta a jiné hodně důležité informace, na nichž dobrý nákup ojetiny stojí.

zkontrolujsiauto

Díky kontrole VIN kódu přes AUTOTRACER si můžete být kvalitou auta poměrně dobře jisti. Více na zkontrolujsiauto.cz

Můj tip! Pro rozpoznání stavu ujetých km použijte svůj čich. Zánovní vozy voní novotou, kůží, plastem a v kufru je od rezervy cítit guma. Přes 150 tisíc a více ujetých km svědčí i hodně ohmataný věnec volantu, stejně tak obroušené gumové plochy pedálů a setřené číslice a poškozené manžeta řazení na řadící páce.

Na závěr vám popřeji šťastnou ruku při koupi. Snad vám mé doporučení k něčemu budou.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.