Vyberte možnost Stránka

Jaké jsou možnosti převozu kol na voze a proč vsadit na nosič na tažné zařízení Thule?

Jaké jsou možnosti převozu kol na voze a proč vsadit na nosič na tažné zařízení Thule?
Rate this post
!AdSense – before contentRozhodli jste se vyrazit na dovolenou na kolech? Pak budete muset vyřešit jejich převoz. Jak kola bezpečně a pohodlně převážet autem z místa na místo? Odpovědí je střešní nosič nebo nosič na tažné zařízení vozu.

Kola se vám do kufru auta nevejdou. Pořiďte si auto příslušenství, jenž vám usnadní váš plán vzít cyklistická či horská kola na dovolenou. V následujících řádcích vám poradíme, jak na výběr nosičů a jaké faktory vzít při nákupu v potaz.

Možná si říkáte, že si nosič zkrátka jen půjčíte, ale opravdu se vám chce řešit jeho stálé půjčování si? Není lepší mít vše vlastní, v potřebné kvalitě a nezničeném stavu? Navíc, jezdíte-li na výlety a dovolené častěji, nemusíte mít obavy, že nosič kol nevyužijete!

Jaké typy nosičů kol jsou? Který bude pro vás ten pravý? 

Možná jste si všimli, že ostatní řidiči řeší převoz cyklo vybavení různě – na střeše, na víku od kufru, či na nosiči na tažném zařízení auta. Přemýšlíte, jaký bude ideální pro vás? Sepsali jsme pro a proti jednotlivých řešení.

Obsah článku

Nosič kol na střechu

Jednoznačně nejrozšířenější způsob převozu kol na autě. Důvodem nejspíš bude nejnižší finanční náročnost a bohatá nabídka. Předem chceme upozornit na neznačkové kusy, u nichž brzy přijdete na to, že se vyplatí propříště připlatit. Nízká životnost, rychlé korodování, pracná montáž. Navíc jste v případě levného nosiče omezeni i co se rychlosti jízdy týká.

Kvalitní nosič kol na střechu lze sehnat v rozmezí 1 500 – 2 000 korun. Rozdíly lze najít v upínání na střechu, použitých materiálech a v typu upnutí rámu kola na nosič. 

Thule-Trailer-Lifestyle_4-2

Osvědčený a tradiční výrobce nosičů Thule je sázkou na jistotu. Foto: Thule

Běžné auto uveze na střeše až 4 bicykly, někdy je však třeba trochu trpělivosti a nápaditosti při instalování. V některých případech je nutné povolit šrouby řidítek, aby se všechna kola na střehu vešla.

Suma sumárum:

+ nízká finanční náročnost, velký výběr, spolehlivost, skladnost při nevyužití

– náročnější upínání (zejména u větších vozů), riziko odření rámu v oblasti upínání kola

Nosič kol na tažné zařízení

Na opačném konci cenového spektra se nachází nosič na tažné zařízení. Ovšem za vyšší hodnotu toho získáte opravdu hodně. Uchycení kol celé rodiny zvládne jeden člověk za chvilku. Kromě toho je, i přes naložení, kufr auta stále přístupný – nosič se díky pákovému zařízení snadno odklopí.

thule-nosice-kola-1

Nosiče kola a střešní boxy Thule zajistí dostatek prostoru uvnitř vozu. Pohodlné cestování může začít! Foto: Thule

TowbarBikeRacks_Header_April2016

Odborníci se shodují, že u tohoto typu nosiče se vyplatí zainvestovat a my musíme jen souhlasit. Foto: Thule

Suma sumárum:

+ jednoduchá montáž a obsluha, nižší spotřeba paliva, naložení až 4 kol

– vyšší investice, potřeba třetí SPZ, možné omezení výhledu zadním oknem

Nosič kol na víko kufru

Jste-li majitelem auta z kategorie hatchback či kombi, pak máte ještě jednu možnost převozu jízdních kol navíc. Jde o nosič, jenž se upevňuje na páté dveře vozu. Ale v tomto případě jde spíše o znouzectnost, pakliže nemáte tažné a nechcete používat střešní nosiče. Je zde poměrně velké riziko poškrábání laku auta, dveře kufru jsou namáhané a samotné instalování také není žádná výhra.

Suma sumárum:

+ jízdní kola jsou za autem, nižší spotřeba

– obtížný přístup do kufru, složitější instalování, není vhodný pro všechny typy aut, nízký výběr

Cargo_carriers_baskets_Header_April2016

Ne na každý vůz můžete upevnit nosič kol na páté dveře. Raději vsaďte na střešní nosiče či nosiče na tažné. Foto: Thule

Co byste ještě měli vědět?

Rozhodně se vyplatí vybírat z nabídky nosičů ty modely, jenž jsou uzamykatelné. Sice možnému zcizení 100% nezabrání, ale případné nenechavce mohou zdržet, či úplně odradit. Vždy je lepší být více chráněn. Kola na nosiči auta mějte stále na dohled.

Tip! Jezdíte-li s jízdními koly na autě často, vybavte se ještě ochrannými doplňky v podobě návleků a obalů, zabráníte tak znečištění.

Závěrem ještě můžeme zmínit doporučení na specializovaný obchod s auto nosiči Stresninosice.cz. Veškeré příslušenství je dostupné online na webu, ale také ve 2 kamenných prodejnách, kde na vás čeká perfektně vyškolený personál – pomůže s výběrem, poradí a provede v případě potřeby montáž. Nosiče na kola je možné i zapůjčit.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.