Vyberte možnost Stránka

Jak na kreativní a zdravé pracovní prostředí? Prvním krokem je správný kancelářský nábytek

Jak na kreativní a zdravé pracovní prostředí? Prvním krokem je správný kancelářský nábytek
Rate this post
!AdSense – before contentV kancílu dokáže moderní muž strávit celé hodiny a hodiny a pak ještě hodiny přesčasů. Není divu, že časem ztuhne celé tělo, nohy natečou a mozek přestane “fungovat“. Kancelářský nábytek dokáže pomoc těm, kteří chtějí pracovat zdravě a myslet kreativně.

Chce to jen správně vybrat klíčové vybavení kanceláře!

Tak například nákup pracovního stolu a kancelářského židle je nevyhnutelný pro každého “officera“, který chce pracovat v pohodlí, sedět zdravě a šetřit svou páteř i peněženku.

Sepsali jsme pár tipů, jak na dobře vybrat kancelářský nábytek poskytující správnou míru pohodlí a vlastně i kreativity. Čtěte, jak na MAXimální pracovní výkon!

Obsah článku

Tohle vás nejspíše překvapí!

  • Kancelářská židle by rozhodně měla být na kolečkách, které zabrání nezdravému vytáčení se do stran.
  • Vhodnější je rozhodně hrubší čalounění, jenž se postará o dokonalé rozložení tlaku na sedadlo a také zabrání nepříjemnému “zapaření koulí“ (každého to v práci někdy potkalo, nedělejme, že ne).
  • Na dvě hodiny denně je zdraví prospěšné sednout si na fit míč. Kývání se dopředu,dozadu a ze strany na stranu je příjemné a lehce procvičující.

kancl-01

Hodně práce a málo času – každodenní problém!

Věřte, že nejste sami, kdo v práci nestíhá a den mu utíká až moc rychle. Řešíte-li klasický problém s nedostatkem času a příliš nabitým pracovním kalendářem, vaše pracovna by měla vypadat tak, aby z ní chuť pracovat přímo čišela. V takovém kanclíku je pak logicky i minimální množství rušivých elementů a požíračů vašeho drahocenného času.

“Zvýšení kreativity může mít různé podoby, ale v zásadě platí, že bezbřehé surfování po nových obchodech, čtení bulvárních článků, prohlížení vtipných příspěvků na sociální síti možná zabaví vaše vědomí, ale více kreativním se tak nestanete.“

Office man je každým coulem originál

Možná pracujete ve velké firmě a připadáte si tak jako člen jednoho velkého “stáda“. Ale uvědomte si, že nejste stejný jako váš kolega a nemáte stejné potřeby jako váš nejvyšší nadřízený. Co vyhovuje jiným, pro vás to pravé ořechové být už nemusí. Podpořte svou jedinečnost mysli i těla a odlište se výběrem i nastavením kancelářského nábytku.

  • Základem zdravého sezení u stolu je o nastavení výšky a úhlů. Optimální je tak nábytek do kanceláře s nastavitelnými parametry – najdete tak správnou kombinaci pro ideální polohu za stolem.
  • Ani na monitor nezapomínejte. Horní hrana má být na úrovni očí, níže už způsobuje namáhání krční páteře a rychlou únavu. Monitor mějte ve vzdálenosti mezi 30 – 40 cm od těla.

monitor-vyska-oci

Umístění stolu je opravdu důležité!

Ano, i takové maličkosti jako je poloha pracovního stolu, připisujeme veliký význam. Umístění pracovní desky totiž ovlivňuje váš výkon a kreativitu více než si myslíte. Stůl postavte do pracovny tak, aby vás během práce nic nerozptylovalo. Samozřejmě, že není nutné koukat přímo do stěny, ale pracovat před oknem efektivní opravdu není.

Po ulici projde hezká sousedka s psíkem, sousedovi se rozbila sekačka, na křižovatce se stala nehoda, ty mraky na obloze tak hezky plují a jak tak koukáte, najednou je tu konec dne a vám se seznam povinností vůbec nezmenšil.

kancelarsky-nabytek

Co se týká tvaru i velikosti pracovního stolu, záleží na uspořádání ostatního pracovního nábytku, stejně tak na vašich preferencích. Foto: kancelar24h.cz

Nejen pro hromadný “kancl“

Je vás v kanceláři více? Pakliže zařizujete pracovnu pro více osob, nábytek umístěte tak, aby jste zachovali přirozené prostředí pro snadnou komunikaci, důležitá jednání a aby jste zachovali alespoň minimální soukromí pracujících.

Tip! Jako poměrně velká redakce víme, jak je náročné zařídit velkou kancelář. Pomoc může e-shop, kde je kancelářský nábytek skladem.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.