Vyberte možnost Stránka

Investujte do zlata s rozmyslem a nechte si poradit od odborníka

Investujte do zlata s rozmyslem a nechte si poradit od odborníka
Rate this post
!AdSense – before contentPřed uskutečněním samotné investice do zlata načerpejte co nejvíce dostupných informací o vývoji ceny zlata, o tom, co určuje jeho hodnotu a nebojte se o svém nákupu poradit s kvalifikovaným zaměstnancem prodejny s investičním zlatem.

Kvalitní zlaté produkty seženete u obchodníků, které registruje Česká národní banka.

Kontrola centrální banky dává investorům jistotu

Investoři poptávají zlato v období nejistoty, například při očekávané vysoké inflaci. Právě v této době hrozí nadměrné znehodnocení peněz a uložených vkladů na bankovních či spořicích účtech. Investujte do zlata alespoň v horizontu pěti let. Zlato je uchovatelem hodnoty v době inflace. Mělo by tvořit doplněk skrze celé investiční portfolio. Nákup investičního zlata je osvobozen v rámci Evropské unie od DPH. V České republice zlaté investiční mince emituje Česká národní banka, v zahraničí je to centrální banka příslušného státu.

Co ovlivňuje cenu zlata

Cenu zlata ovlivňuje řada faktorů, které dohromady udávají prodejní hodnotu na světových trzích. Hodnota závisí na poptávce a nabídce po zlatě. Poptávku ovlivňují fyzické osoby i centrální banky, které zlato chtějí držet zejména v době krize jako bezpečnostní aktivum. Nabídka zlata závisí na přírodních podmínkách z hlediska těžby, dostupnosti a nákladů na jeho získání. Akciové trhy cenu zlata neovlivňují přímo úměrně, proto se pomocí tohoto ukazatele nedá spolehlivě určit, zda bude cena zlata stoupat či klesat. Apreciace dolaru znamená růst ceny zlata v českých korunách.

Cena zlata neroste v době krize po celou dobu stejně. Nejvíce se zvyšuje vždy na začátku krize, kdy investoři očekávají silný stupeň nejistoty, a během krize se cena zlata ustálí, jelikož se situace v ekonomice zklidní, a dá se více předvídat. Rostoucí inflace, která je nepředvídatelná, zvyšuje poptávku po zlatě. Náklady na těžbu zlata výrazně ovlivňují cenu zlata na světových trzích.

Kdy investovat do zlata a pro jaký produkt se rozhodnout

Při nákupu do zlata je důležitá pravidelnost investic a vklady po menších částkách. Hodnotu zlatých investičních mincí ovlivňuje nejen cena zlata, ale také poptávka po daném druhu mincí. Historické zlaté mince nabývají na své hodnotě po dlouhá desetiletí. Zlaté investiční slitky představují jeden z nejpoptávanějších produktů na trhu se zlatem. Investici do zlata učiňte vždy v dlouhodobém investičním horizontu, který abstrahuje od ekonomických výkyvů, a tedy od nadměrných výkyvů cen zlata během ekonomického cyklu. Během krize je cena zlata vždy vyšší, protože roste poptávka po zlatě a nabídka na ni nestihne dostatečně rychle reagovat.

Investování do zlatých mincí či slitků ocení konzervativní investoři, kteří neradi vkládají finanční prostředky do rizikových akcií nebo podílových fondů. I přes konzervativní charakter poskytuje zlato investorům vyšší výnosy než bankovní produkty, mezi které patří klasické spořící účty, životní či důchodové spoření, stavební spoření nebo termínované vklady. Díky diversifikaci rizika a pravidelným investicím se stává investiční zlato vysoce likvidním aktivem.

Skeptický pohled na investiční zlato není vždy opodstatněný

Stejně jako u dalších druhů investičních nástrojů se objevují také na trhu s investičním zlatem odpůrci, kteří nechtějí vkládat finanční prostředky do tohoto produktu. Nic ovšem není černobílé, jak by se mohlo na první pohled, dle méně spřízněných duší, zdát.

1. Prvním argumentem je nulový výnos během držby zlata. Svatá pravda. Ovšem musíme se na investici do zlata dívat vždy z dlouhodobého investičního horizontu. Pokud nakoupíme investiční zlato za nízkou cenu a za vysokou cenu jej prodáme, bude výnos za roky „odpočinku“ vyšší, než kdybychom spořili finanční prostředky na spořícím účtu v bance.
2. Vysoké vstupní náklady na koupi a držení zlata. Cena zlata během deseti let, od roku 2007 až do roku 2017, vzrostla dvojnásobně. Při chytrých investicích a bezpečné držbě zlata výnosy několikanásobně převýší vzniklé náklady.

Kde bezpečně nakoupit investiční zlato?

Česká národní banka vydává a pravidelně aktualizuje seznam spolehlivých smluvních partnerů pro prodej sběratelského materiálu. Podívejte se do e-shopu www.zlataky.cz, který je uveden jako bezpečný prodejce kontrolovaný autoritou České národní banky. Mince nakoupíte z pohodlí domova nebo se můžete podívat do kamenné prodejny v Praze, Brně či Ostravě. Vybírejte ze široké nabídky zlatých investičních slitků a mincí, stříbrných investičních slitků a mincí, medailí, zlatých historických mincí, zlatých mincí z České republiky i ze zahraničí, investiční platiny a palladia. E-shop garantuje odkup investičního zlata, a proto je váš nákup bez rizika. Nevíte-li si s výběrem rady, obraťte se na specialistu skrze kontaktní formulář, který se nachází u každého produktu. Fixace ceny je u vybraných produktů samozřejmostí.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.