Vyberte možnost Stránka

5 nejhorších věcí, které můžete udělat po cvičení

5 nejhorších věcí, které můžete udělat po cvičení
Rate this post
!AdSense – before contentVětšina moderních mužů chodí do fitka. Možná i pro vás je návštěva gymu běžná rutina, i tak je tu ovšem solidní šance, že svou snahu o zhubnutí špeků a nabrání svalové hmoty ohrožujete.

Čtěte, 5 věcí, které nejspíš děláte po cvičení, a tím tak kazíte výsledný efekt celé té posilovací dřiny. 

Obsah článku

Cesta domů ve vlhkých hadrech

Konečně jste si to své odbyli a teď si jdete dát zasloužené pivko, další díl oblíbeného seroše a pohodu na gauči. K tomu se dostaneme v následujícím bodě… Co je však už první chyba je to, že si propocené věci necháte na sobě. Za prvé je to ideální prostředí pro bakterie, které se postarají o nepříjemnou vyrážku, za druhé cestou domů pěkně vymrznete a za třetí svaly po náročném tréninku potřebují být v teple, aby nedošlo ke křečím apod.

Z gymu rovnou na gauč

Jeden by si myslel, že po hodině zvedání fakt těžkých vah, si může dovolit večer plný válení se i telky. Nepodlehněte vábení a raději držte lehkou aktivitu, která vám udrží krev v chodu a vy prodloužíte dobu spalování.

po-cviceni-1

Mírné protahování, hluboké dýchání a podobné záležitosti pomohou tělo zregenerovat a “opravit se“. Foto: Pinterest

Nažrat se jako to prase

Kdy jíst po cvičení? Ideální je počkat cca půl hodinky, a pak si dát nějaký zdravý snack. Povolené je vše, co vás nakopne energií, tedy vše, co obsahuje proteiny, bílkoviny, složité cukry atd. Konkrétně může jít o kuřecí sendvič, mléčné potraviny, celozrnné pečivo, ovoce, oříšky. Dobrou sváču zapijte vodou/kokosovou vodou/100% džusem.

po-cviceni-2

Doplnit palivo neznamená zpucovat celou pizzu a zapít to vychlazeným pivkem! Foto: Pinterest

Dřina po dřině

Po těžkém tréninku si ještě naložíte doma? Nechte těžkou práci na druhý den. Štípání dříví, odhrnovaní sněhu, rýpání záhonu, se zdá jako dobrý nápad. Stejně jste zpocení, tak proč si ještě nepřidat a nezhubnout ještě nějaké to “deko“. Udělat to pochopitelně můžete, ale pamatujte, že máte vyčerpané svaly (minimálně jste ze cvičení bez živin a vody), takže o to horší pak bude následná regenerace.

Obnova sil? Nic pro vás

Trénujete každý den, protože chcete výsledky cvičení vidět co nejrychleji? Den na regeneraci je velmi důležitý a pro rychlý nárůst svalů i nutný. I vrcholoví sportovci si dávají den odpočinku. Následujte jejich příkladu a tělo boha tak jednou budete mít i vy.

Den odpočinku vám zajistí kondici i fajn pocit po těle. To je přece lepší, než řešit natrhnutou šlachu na noze!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.