Vyberte možnost Stránka

Jak je to s vejci a posilováním – Jíst nebo nejíst? + Tipy na ZDRAVÉ recepty s vejci

Jak je to s vejci a posilováním – Jíst nebo nejíst? + Tipy na ZDRAVÉ recepty s vejci
Rate this post
!AdSense – before contentVajíčka. Vedou se o nich spory zejména v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Jedni bez vajíček nedají ani ránu, jiný se jim vyhýbají. Zda jsou vejce v jídelníčku bodybuildera potřebné, či nikoliv, se dozvíte v následujících řádcích.

Jak už bylo řečeno, vejce jsou bodem svárů a hádek. Jedni je obhajují pro jejich vlastnosti, jiní je právě kvůli jejich vlastnostem odmítají jíst. Těžko říci, kde je pravda, protože vědci se stále nemohou dohodnout a publikují nové a nové výzkumy.

A jelikož nám vejce chutnají, rozhodli jsme se sepsat to základní o jejich vlivu na mužský organismus. 

Obsah článku

Vejce urychlí nárůst svalů, tak je jezte!

Pakliže jste v tvrdém tréninku, měli byste denně sníst max. 10 vajec. Rozhodně nevyhazujte žloutek, protože právě ten je výživově pro vaše tělo nejzajímavější. Žloutek obsahuje mnoho aminokyselin, bílkovin a jiných prospěšných látek. Každé celé vejce, které sníte, vám značně napomůže zvětšit svalovou hmotu.

Čtěte také: 8 fitness potravin, které v kuchyni chlapa nesmí chybět!

Cholesterol ve vejcích? Zbytečný strašák všech sportovců

Ano, vejce (zejména žloutek) obsahují cholesterol. Ovšem, měli byste vědět, že právě cholesterol při posilování potřebujete. Jakmile tělo nemá dostatek cholesterolu, začne si ho samo vytvářet, tudíž nemá smysl se žloutku zbavovat.

Čtěte také: 7 důvodů, proč jíst vejce! Pomohou vašim břišním svalům

Kdy vejce jíst? Nejlépe ráno a večer

Vejce jezte ideálně k snídani, nebo navečer jako poslední jídlo. Vysoký obsah bílkovin nakopne nárůst svalové hmoty před cvičením i po něm. Nejlepší je vejce uvařit, ale i jiné tepelné úpravy mají své.

vejce-jist

Vajíčka mohou být hůře stravitelná, záleží na způsobu jejich tepelné úpravy. Já osobně miluji míchaná vajíčka s mladým špenátem a celozrným pečivem jako start do nového dne. Vejce natvrdo pak ocením v salátu. Klasické volské oko je pro mě skvělou volbou do odpoledního sendviče.

Recepty z vajec, které si rychle oblíbíte!

jist-vejce-1

POŘÁDNÁ chlapská snídaně – Fritatta s porcí slaniny a klobásy

Vejce zapečené s rajčaty a slaninou – Ráno nebo večer rychle a chutně!

Zelená omeleta – Chuť, která vás dostane!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.