Vyberte možnost Stránka

Máte chuť na pravý karibský rum? Víme, který je ten nejlepší

Máte chuť na pravý karibský rum? Víme, který je ten nejlepší
Rate this post
!AdSense – before contentKaribik, to jsou zlaté pláže, palmy a také piráti a příběhy o tajuplných pokladech. Právě s piráty se pojí ten největší poklad Karibiku. Tím je pravý karibský rum.

Ačkoliv je rum proslavený romantickou představou námořníků a pirátů, jeho historie se pojí spíše s temnější stránkou civilizace – otroctvím. Právě otroci proudili z afrických zemí do oblastí karibských ostrovů, aby zde kolonialistům sloužili jako pracovní síla pro zpracování cukrové třtiny. Rum byl vyráběný jako sekundární produkt ze sirupu cukrové třtiny a následně opět měněn za africké otroky.

Počátky výroby rumu můžeme datovat někdy do poloviny 17. století. Dnes už jsme se naštěstí s touto stránkou historie vyrovnali a zůstalo z ní jen to nejlepší, vybrané karibské rumy.

Vliv zemí v jednotlivých koloniích ovlivnil i vlastnosti zde vyráběných rumů. Postup přípravy, doba a způsob zrání, ale i klima působí na výslednou chuť finálního produktu. Pojďme si představit některé z nejlepších značek karibských rumů, které můžeme ochutnat.

Obsah článku

Añejos de Altura – Ron Zacapa

Většina karibských rumů je vyráběna ze sirupu melasy, která vzniká při zpracování cukrové třtiny. Rumy Zacapa jsou však vyráběny přímo z panenské třtinové šťávy, což ovlivňuje jeho výslednou chuť. Destilerie Zacapa sídlí na jihozápadě Guatemaly a sama se chlubí tím, že v jejím okolí jsou nejlepší podmínky pro pěstování cukrové třtiny.

zacapa1

Ron Zacapa Centanario Solera Gran Reserve 23 years old

Nejslavnější rum, který můžete z této destilérky zakoupit. Rum je blendován ze směsi rumů o stáří 6 – 23 let, které předtím zrály systémem solera v sudech po americké whisky a sherry Pedro Ximenez. Díky tomu můžeme v jeho vůni nalézt sladká aromata karamelu, vanilky, kakaa a pražených oříšků. Chuťově je rum komplexní, kořeněný s náznaky tropického ovoce, kávy, skořice a dalších substancí.

Jakmile tento rum ochutnáte, nalezne si pevné místo ve vašem baru. Ne náhodou je odborníky označován jako „Best in the world“.

Bacardi

Výrobce rumů Bacardi pochází původně z Kubánského města Santiago de Cuba. Po převratu, který na Kubě proběhl, musela značka tuto zemi opustit a přesídlila do Portorika a na Bermudy. Zajímavostí je, že se stále jedná o rodinný podnik, který vlastní i značku Havana Club.

b_u_8anos_desktop

Rum Bacardí 8 Aňos

Jeden z nejstarších privátních rumů na světě. Každá šarže je pečlivě vybírána z několika druhů rezervních rumů a stařena v dubových sudech 8 – 16 let. Vzniká tak rafinovaná chuť, která je tvořena švestkou, meruňkou, muškátem a vanilkou. Bacardí 8 aňos je rumem plné chuti s dlouhým závěrem.

Williams and Humbert – Dos Maderas

Španělské vinařství, které se specializuje především na výrobu sherry a pyšní se vlastnictvím největšího vinného sklepa v Evropě. Jejich portfolio zahrnuje ale i další produkty, jako je brandy, likéry, červená, růžová a bílá vína, ale především i karibský rum Dos Maderas, který díky možnosti dozrávat v sudech po sherry získává nezaměnitelnou chuť.

dos-maderas

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.