Vyberte možnost Stránka

Těsto na pizzu – lehčí už to být ani nemůže!

Těsto na pizzu – lehčí už to být ani nemůže!
Rate this post
!AdSense – before contentPizza je oblíbené jídlo snad všech chlapů, ale málokterý ví, jak udělat domácí těsto na pizzu. Přitom je to tak snadné, lehké a navíc mnohem levnější než kupovaná varianta.

Pizza je častým řešením, když člověk neví, co uvařit. I když ví snad každý, že kupovaná pizza se nedá srovnat s tou domácí, vítězem je téměř vždy pizza koupená.

 

Proč kupovat, když domácí pizza je tak rychlá a dobrá!

 

Obsah článku

Srovnání domácí a kupované pizzy

Abychom vás přesvědčili o tom, že domácí výroba má všechny plusy, sestavili jsme jednoduché porovnání. Výsledek je jasný, domácí pizza je levnější, rychlejší i chutnější!

Kupovaná pizza vs. domácí

Čas: V době čekání na objednanou pizzu stihnete připravit domácí těsto i kompletní přípravu pizzy na to strčit jí do trouby.

Cena: Domácí pizza vás vyjde 2x levněji.

Chuť: Chuť domácí pizzy je prostě o několik levelů dál. Nedá se srovnávat, domácí pizza je prostě domácí pizza!

 

Konečně slíbený návod na domácí pizza těsto!

Budete potřebovat pár surovin a několik minut času.

Připravte si: 200 gramů hladké mouky + trošku na posyp plochy, čtvrt sáčku sušeného droždí, olivový olej, čtvrt hrnku vlažné vody, sůl

 

Domácí těsto na pizzu

1. Na čistou pracovní desku vysypte všechnu mouku a udělejte do ní velký důlek.

2. Do důlku vylijte vodu a do ní pak nasypte sušené droždí a trochu soli a lžičku oleje, nechte minutku odležet.

3. Vidličkou začněte vodu s moukou zpracovávat.

4. Když začne hmota houstnout a vidlička už na zpracování nestačí, zapojte své ruce.

5. Po chvilce se vám pod rukama začne tvořit těsto, které lze v případě potřeby dopracovat k dokonalosti pomocí další vody nebo mouky.

6. Těsto dejte do moukou lehce vysypané misky, přikryjte čistou utěrkou a dejte do tepla vykynout.

 

Mezi kynutím si připravíte všechny potřebné suroviny na pizzu. (Čištění, krájení + plus podklad v podobě smetanové nebo rajčatové omáčky.)

 

Těsto stačí nechat odležet 5 minut. Příliš nenabyde, ale toho se nelekejte. Pak už jen rozválejte válečkem do potřebného tvaru a tloušťky. Nesmíte zapomenout plochu před rozválením posypat hladkou moukou!

 

Pizzu pečte v předem rozehřáté troubě na 200 stupňů Celsia po dobu cca 10-13 minut. Kraje pizzy by měly být nahnědlé, těsto by mělo být měkké a zároveň křupavé.

pizza-testo

1 domácí pizza pravděpodobně nebude dokonalá, ale to je jen otázka cviku a praxe. Po třech domácích pizzách už z vás bude machr na domácí těsto!

Děláte domácí těsto na pizzu?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.