Vyberte možnost Stránka

Martin’s Barrel, česká whisky zrající 5 let a jeden den

Martin’s Barrel, česká whisky zrající 5 let a jeden den
Rate this post

Martin’s Barrel, unikátní single malt whisky, která je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a vody ze Zámecké palírny v Blatné, představuje svou exkluzivní 5letou variantu, které bylo letos vyrobeno pouze 2994 kusů.

Martin’s Barrel je single malt whisky, u níž na správný průběh procesu staření po celou dobu dohlíží mistr destilatér Václav Šitner. Tato whisky je vyrobena z českého nakuřovaného sladu ze sladovny v Bruntálu. Nakuřovaný slad se vyrábí ve sladovně, kde probíhá klíčový proces nakuřování pomocí rašeliny a dřevěných hoblin. Nakuřovaný slad je následně smíchán s blatenskou vodou a několikrát se vaří. Poté se sladinka nechá fermentovat společně s kvasinkami a poté sesměs destiluje – Martin’s Barrel prochází destilací hned trojnásobnou. Destilát následně odpočíval po dobu 5 let a jednoho dne ve vypálených dubových sudech vyrobených v České republice. Whisky Martin’s Barrel 5yo ročníku 2022 je byla stočena do lahví v síle 43,3 % alkoholu.

Pohled experta:

„Z mého pohledu je pětiletý Martin’s Barrel z Blatné velkým krokem vpřed. I přes obsah 43,3 % alkoholu v jeho chuti příjemně vystupuje ovoce, lehce kouřová vanilka a náznak meruněk. V nose je k tomu cítit toustované dřevo, sladová sušenka a sušená jablka posypaná vanilkovým cukrem. Nechybí ani kouřovost, která přichází v samém závěru. Jedná se o příjemně zajímavou whisky s českým původem,“ říká Zdeněk Kortiš, milovník whisky a majitel baru Black Stuff v Olomouci.

A proč právě Martin’s? Whisky Martin’s Barrel je věnována několika Martinům, kteří stáli u zrodu tohoto unikátního produktu. Pokud si chcete tento tekutý skvost vychutnat v jeho plné síle a pocítit opravdovou chuť whisky Martin’s Barrel 5yo, dopřejte si ji za pokojové teploty ve whiskové skleničce – určitě nebudete litovat.

Pětiletou whisky Martin’s Barrel můžete koupit na  www.1er.cz za cenu 990 Kč.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.