Vyberte možnost Stránka

Sushi není jen oblíbená pochutina, ale i zajímavá kombinace zdraví prospěšných látek

Sushi není jen oblíbená pochutina, ale i zajímavá kombinace zdraví prospěšných látek
Rate this post
!AdSense – before contentMnoho lidí sushi odmítá proto, že jeho hlavní složkou je syrové rybí maso. To ovšem není zcela pravdivá informace, a tak je načase, aby každý věděl, co sushi obsahuje, a jak moc dobré pro každého může být.

Tradiční pokrm obsahuje celou škálu ingrediencí.

Nejen syrové či pečené rybí maso, které patří k základům, ale také vařenou rýži, chobotnice, sépie, úhoře, krevety, houby, kaviár a dokonce i zeleninu nebo ovoce. Někteří lidé milují experimenty, a tak si do sushi přidají i avokádo, ředkev, špenát nebo i bambus.

Při použití těchto složek získá sushi skutečně nezaměnitelnou a výjimečnou chuť.

Obsah článku

Je sushi dobré pro lidské zdraví?

Že výborně chutná, všichni jeho milovníci vědí. Co ale možná nevědí, je to, že obsahuje vydatnou dávku nenasycených mastných kyselin, proteinů, minerálů, bílkovin a jódu. Díky tomuto zdravému koktejlu vitamínů přispívá k lepšímu fungování vašeho organismu a dá se považovat za kvalitní ochranu před civilizačními chorobami.

Japonský národ je obecně považován za velmi zdravý a určitě se dá říci, že jejich strava na tom má svou zásluhu. Už jen z toho důvodu, že více jak padesát procent jejich potravy tvoří ryby a jiné plody moře. Zatímco v jiných státech se například jód musí nahrazovat různými doplňky a náhražkami, zde ho mají dostatek v přirozené potravě, tedy z ryb.

A je celkem logické, že nic není lepší, než přírodní a přirozená forma.

sushi

Další důležité látky jsou vitamin D, vitamin A či B12. Také důležitý fosfor, vápník a bílkoviny. Konzumace sushi navíc pozitivně ovlivňuje náš oběhový systém a dokonce se uvádí, že působí preventivně proti mozkové příhodě, infarktu či proti ucpávání cév. To je tolik výhod, že by byla škoda si sushi nevychutnat. Nejen, že si dopřejete dokonalý kulinářský zážitek, ale navíc podpoříte i své zdraví.

Pravé sushi dostanete jen u profesionálů

Jestliže si chcete toto výjimečné jídlo opravdu vychutnat, měli byste jít tam, kde vědí jak na něj a vy budete mít skutečně jistotu, že ochutnáte jeho pravou chuť. A nejen, že bude výborně chutnat, ale i bude tak i vypadat. Dnes je naštěstí velká výhoda, že za pravým sushi nemusíte až do Japonska, ale můžete si ho vychutnat i u nás a kdykoliv se naladit na pravou japonskou kulturu a tradice. Vaše chuťové pohárky budou nadšené, například v nějaké sushi restauraci v našem hlavním městě.

Pokud tedy máte chuť na sushi, Praha bude tím ideálním místem. Sushi restaurace v Praze není jen jedna, ale pokud si chcete doopravdy tento pokrm vychutnat, určitě neuděláte chybu v restauraci Sushi Upgrade Praha. Zde vám nabídnou ty nejlepší a nejvybranější lahůdky japonské kuchyně. Hned po příchodu na vás navíc dýchne milá asijská atmosféra a hlavně to, o čem je tento článek – lahodné sushi. Mimoto si můžete dát i jiné asijské speciality, které tato restaurace nabízí.

sushi-upgrade-praha

Restaurace Sushi Upgrade Praha

Příjemnou restauraci najdete na adrese Opletalova 1 v Praze. Je tu celkem 30 míst k sezení. Můžete přijít na příjemnou večeři nebo využít speciálních poledních menu za skvělé ceny. Platit můžete mimo hotovosti i kartou či stravenkami. Velkou výhodou je i možnost rozvozu. Klidně si můžete objednat sushi přímo až k vám domů. Sushi Upgrade rozváží každý den od 11 do 22 hodin.

Konečně si můžete vychutnávat sushi kdykoliv. Můžete překvapit svého milého nebo přátele. Součástí každé objednávky jsou i hůlky, které jistě oceníte. Taktéž můžete počítat i s wasabi, zázvorem či sójovou omáčkou. Pravidelní klienti navíc mohou využívat různé odměny a výhody v sushi stylu.

Dobrý kuchař je důležitý

Kuchaři zde používají k přípravě jedině čerstvé suroviny a všichni mají mnohaleté zkušenosti s přípravou asijské kuchyně. Díky tomu vás vždy překvapí dokonale sladěné chutě jednotlivých pokrmů. V Sushi Upgrade si všechna jejich asijská jídla včetně sushi opravdu užijete. V Sushi Upgrade v Praze vás rádi přivítají kterýkoliv den, v týdnu i o víkendech. Možná vám nezačnou chutnat syrové ryby, ale určitě si zamilujete chuť sushi.

sushi-restaurace

Při domácí přípravě musíte mít kvalitní suroviny i jistou ruku

Pokud jste si sushi zamilovali a chcete si vyzkoušet jeho výrobu i doma, musíte se na to pečlivě připravit. V první řadě potřebujete jen ty nejlepší suroviny. Dokonalou chuť sushi zvýrazní wasabi, speciální sójová omáčka a další doplňky.

Rolování i vaření rýže se vám možná na poprvé nepovede úplně na jedničku. Nezoufejte však a zkoušejte to znovu. Uvidíte, že za chvíli budete mít kousky vzhledově jako od profesionála. Co vám určitě ulehčí práci je rolovací podložka a sushi nože.

Užívejte si dokonalost tohoto pokrmu a vychutnejte si ho, ať už doma nebo v pohodlí restaurace Sushi Upgrade Praha.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.