Vyberte stránku

Homebrewingu propadly stovky Čechů. Chcete si také vařit pivo doma?

Homebrewingu propadly stovky Čechů. Chcete si také vařit pivo doma?
Homebrewingu propadly stovky Čechů. Chcete si také vařit pivo doma?
5 (100%)
celkem 2 hodnocení

Soused vás pozval na pivo, které doma sám uvařil? Nic nového pod sluncem. Homebrewingu neboli domovarnictví se ve volném čase věnuje stále více pivařů. Úřady evidují kolem pěti set amatérských sládků, ovšem mnohonásobně víc se jich věnuje vaření piva načerno.

Výroba alkoholických nápojů má v České republice dlouhou tradici. Většina lidí se však věnovala spíše domácké výrobě vína a ovocných pálenek. V posledních letech stoupá na oblibě domovarnictví, a to především díky moderním varnám, jako je Speidel Braumeister. Zařízení umožňuje vaření piva i naprostým začátečníkům, protože dokáže ohlídat všechny důležité procesy. Riziko, že pivo bude nepoživatelné, je zanedbatelné.

Při pohledu na recepty je zřejmé, že vaření piva není příliš složité. Kamenem úrazu vždy byla výbava. Většina homebrewerů používala podomácku vyrobená zařízení a vaření piva vždy stálo spoustu času a dřiny. Zmíněný Braumeister naopak řeší i všechny potenciální problémy a využijete jej při přípravě všech druhů piv. Pokud se pivovarník drží instrukcí v příručce, nemůže nic pokazit.

Kolik piva můžete doma ročně uvařit?

Češi jsou národem pivařů, což je patrné i na legislativě. Rozhodnete-li se doma vařit pivo, nemusíte mít strach z komplikovaného úředního procesu. Zákon nekomerční produkci piva umožňuje a jediným limitem je roční strop 200 litrů.

Jaké suroviny budete pro výrobu piva potřebovat?

Výsledná chuť piva samozřejmě závisí na použitých surovinách. Můžete se držet svého oblíbeného receptu, nebo vsadit na některý z balíčků. Kvalitní suroviny pro výrobu domácího piva najdete i pod značkou Speidel. V nabídce výrobce domácích pivovarů Braumeister nechybí festivalové, nakuřované, pšeničné, plzeňské, dubové a IPA pivo. Podrobnější informace najdete na pivovary-braumeister.cz.

O autorovi

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!