Vyberte možnost Stránka

Proč je rum Ron Zacapa tak populární?

Proč je rum Ron Zacapa tak populární?
Rate this post
!AdSense – before contentI přes vyšší cenu patří mezi nejprodávanější značky rumu v České republice. Zjistěte více o prémiovém alkoholu značky Ron Zacapa.

Ron Zacapa patří mezi prémiové a vysoce kvalitní rumy původem z Guatemaly. Značka spatřila světlo světa roku 1976 na oslavu 100letého jubilea města Zacapa, ležícího na východě Guatemaly. V té době tam vznikla také první destilerie.

K výrobě rumového skvostu se využívá cukrová třtina z prvního lisování, zvaná také “panenská cukrová třtina“. Rum Zacapa zraje systémem solera, jenž je typický pro výrobu sherry.

Historie značky Ron Zacapa sahá až k roku 1976, kdy vzniklo Guatemalské město Zacapa. 

Jak vypadá tradiční výroba?

Celý proces začne na plantážích s cukrovou třtinou, které se nacházejí na jihozápadě Guatemaly, ve výšce 350 m.n.m. Místní mikroklima, půda a teplota spolu vytvářejí dokonalou kombinaci pro pěstování, dokonce jde o jedno z nejlepších míst na světě.

Zatímco “běžné“ rumy jsou vyráběné z melasy, rumy Zacapy využívají panenskou cukrovou třtinu (Virgin sugar cane honey), což je něco jako sirup, vzniklý během prvního lisování třtiny.

Následuje kvašení, k němuž je zapotřebí originálního kmene kvasinek, v tomto případě čerpaného z ananasu. A právě díky těmto kvasinkám získají rumy značky Zacapa typickou vůni. Celé kvašení je pomalou záležitostí, zejména kvůli pomalému působení kvasinek , na výsledek si však stojí za to počkat!

Dům nad Mraky aneb zrání

Jak již víte, bílý rum Zacapa zraje systémem zvaným solera, kdy namíchané rumové směsi zrají v dubových sudech od whiskey, vína nebo sherry. Rumy tak přejmou z dřeva chuť dřívějšího obsahu a vznikne tak výjimečná chuť,vůně a celková kvalita.

House Above the Clouds, v češtině Dům nad Marky, je jedno z nejvýše položených míst na světě určené pro zrání rumů. S výškou 2333 m.n.m., teplotou kolem 16.66°C, řidším vzduchem a nižším atmosférickým tlakem vznikají podmínky zpomalující zrání rumů, ty tak získávají intenzivnější chuť i aroma.

Na celé zrání dohlíží “master blender“, v tomto případě Lorena Vazquez, což je jedna ze tří žen v historii potrav. průmyslu, které této pozice dosáhly. 

Nyní už víte, proč je Zacapa rum tak populární! 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.