Vyberte možnost Stránka

Jaro na zahradě v kostce – Co vše je třeba udělat?

Jaro na zahradě v kostce – Co vše je třeba udělat?
Rate this post
!AdSense – before contentJste-li majitelem zahrady, pak jistě přemýšlíte, co vše je třeba udělat. Přečtěte si přehled jarních prací na zahradě, jenž nelze odkládat.

Co čeká každého zahrádkáře na jaře? I když se zdá, že právě probuzená příroda nevyžaduje příliš pozornosti, není to tak. Kromě odklízení následků zimy, je toho poměrně dost. Příprava záhonů, předpěstování zeleniny, ošetření stromů a keřů, k tomu odzimování bazénu, zprovoznění zavlažovacího systému, hnojení trávníku…

Jaro velí otevřít zahradní domky, vytáhnout nářadí a vrhnout se do práce!

Březen na zahradě

Březen patří mezi období, kdy startují jarní práce. Někteří zahrádkáři se nemohou první výsadby dočkat, pro jiné je to jen starost navíc. Březnové záhony je nutno upravit a připravit na výsev a výsadbu. Plánujete-li rozšíření ovocného sadu, je březen ideální čas pro výsadby také ovocných dřevin, stávající stromy je zapotřebí zmladit řezem. Zajistíte si tak nejen bohatší úrodu, ale také podpoříte zdraví dřeviny. Období klidu skončilo nejen na zahradě, také pokojové rostliny je třeba zkontrolovat a v případě potřeby přesadit, pohnojit, odstranit odumřelé části.

Vy i zahradní nářadí bude v březnu v jednom kole. Odměnou vám bude krásná, upravená zahrada s vysokou plodivostí. 

Duben na zahradě

Vaší práce je zapotřebí na užitkové i okrasné zahradě. Již naplno se věnujte setí, výsadbě i přesazování. Zvláštní péči je nutno věnovat trávníku, aby se zazelenal a zhustil dle vašich představ. K setí využijte rekreační směsi, jenž je vhodná pro zahrady u rodinných domů. Stávající travní plochu sečte pomocí benzínové sekačky na trávu do třetiny její výšky. Trávník je zapotřebí přihnojení a vertikutace, během níž se trávník provzdušní.

Květen na zahradě

V květnu vše kvete, pučí, září zelení, prostě jaro je v plném proudu. V polovině měsíce sice ještě hrozí mrazíky, i tak je však ideální doba pro výsadbu choulostivých cibulovin. Růst trávníku můžete podpořit přihnojením a pravidelným sečením, na nepřístupná místa  doporučujeme použít křovinořezy. V květnu nezapomeňte ani na stromy a keře, jenž nutno ošetřit postřikem proti chorobám. Je také čas na první sklizeň zeleniny a novou výsadbu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.