Vyberte možnost Stránka

Rum nepijí jen piráti! Připravte si osvěžující letní drinky

Rum nepijí jen piráti! Připravte si osvěžující letní drinky
Rate this post
!AdSense – before contentRum patří mezi nejkonzumovanější alkohol na světě, před ním je už jen brandy a whisky. I vy si rádi sklenku tohoto destilátu dopřejete? Pak vám rozhodně přijdou vhod naše recepty na letní drinky.

Co se bílých destilátů týká je rum na zaslouženém prvních místě, předběhl vodku i gin. Proč je bílý rum tolik oblíbený?

Důvod je prostý, horké letní dny a hlavně pak večery se přežijí jen v přítomnosti osvěžujícího letního drinku. Zvláštní díky pak mnozí věnují drinku Mojito nebo Cubalibre.

Víte, jak si tyto koktejly umíchat? Co do nich patří? A čím je můžete ještě vylepšit? 

Obsah článku

Fenomén jménem Mojito

Jeden z nejklasičtějších drinků z bílého rumu, limetkové šťávy a máty. Tropické chuti i vzhledu nelze odolat. Drink se hodí pro zahradní oslavy, večerní párty i posezení u grilu. Jde o všestranný alkoholický nápoj, který pozdvihne každou příležitost.

Budete potřebovat: 5 cl bílého karibského rumu, 1 dl sody, 2-3 lžičky třtinového cukru, šťávu z poloviny limetky, lístky máty, 6 kostek ledu.

Do vychlazené sklenice dejte cukr, zakapejte šťávou z limetky, přidejte mátu a přilijte sodu. Vše rozdrťte, tak aby jednotlivé ingredience pustili vůni i propojily své chutě. Následuje rum a kostky ledu.

Hotové Mojito lze doplnit jahodami, borůvkami, pomerančovou šťávou nebo sektem. 

 

Na svobodnou Kubu

Drink vznikl při příležitosti konce kubánské války. Kapitán Russel si nechal namíchat rum, s kolou a limetkou. Na baru způsobil drink zájem, všichni se ptali, jak se tato nezvyklá kombinace jmenuje. Kapitán navrhl přípitek ‚‘Por Cuba Libre’‘ (na svobodnou Kubu) a drinku už tento název zůstal.

Co budete potřebovat: 5 cl bílého rumu, 12 cl coly, 4 kousky limetky, kostky ledu

Vysokou sklenici vyplňte kostkami ledu a limetkou. Zalijte led rumem a poté dolijte po okraj colou.

rum-5

Nejste zastáncem míchání kvalitních destilátů?

Nevadí. Ať už budete připravovat letní kokteil nebo si nalijete sklenku čistého rumu, je třeba volit kvalitní destiláty.

Mezi takové patří rum diplomatico vhodný k pomalému upíjení a vychutnávání si jedinečných vlastností, které byly oceněné značkou „Best of Category“ v kategorii rumů zrajících 9 –15 let na soutěži International Rum Festival v roce 2008 v Tampě na Floridě.

Jedinečnou lahůdkou je rovněž rum legendario. Jde o lehký a vysoce kvalitní destilát, vhodný pro samostatné pití i míchání.

Kde koupit kvalitní kubánský rum?

Doporučujeme internetový obchod winehouse.cz, který svým jménem naznačuje pestrý výběr vín. Najdete zde ale také poctivé kubánské rumy vysoké kvality a dostupné ceny.

Tak vybírejte, kupujte, míchejte a pijte! 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.