Vyberte možnost Stránka

Chcete si zastřílet? Na vzduchovky nepotřebujete zbrojní průkaz

Chcete si zastřílet? Na vzduchovky nepotřebujete zbrojní průkaz
Rate this post

Jelikož k držení vzduchovky nepotřebujete v České republice zbrojní průkaz, jsou vzduchové zbraně oblíbenými hobby a sportovními zbraněmi.

Víte, že existuje tzv. kategorie zbraní D, na kterou nemusíte vlastnit zbrojní pas? Do ní patří i vzduchovky. Málokdo ví, že nejde jen o dlouhé vzduchovky, tedy pušky, ale rovněž o krátké vzduchovky – pistole a revolvery. Tyto zbraně se hodí pro cvičnou a rekreační střelbu, ale lze je použít i k lovu drobné zvěře. Obvykle k likvidaci škodlivých hlodavců. Svoji oblibu si našly rovněž repliky oblíbených palných zbraní prodávané jako vzduchovkové alternativy.

Volně prodejnými jsou u nás vzduchovky od 18 let a nejvyšší dovolená úsťová energie vzduchových zbraní je 16 J. Vzduchovky s vyšší energií pak už spadají do C kategorie, kde se již bez zbrojního pasu neobejdete.

Pro výstřel projektilu ze vzduchovky se používá síla stlačeného vzduchu

Pohon náboje vzduchem může být pístový. Což je známý případ zbraní, se kterými se setkáme na pouti. Zbraň je nutné před každým výstřelem natáhnout. Jelikož pružina nevyvíjí stabilní tlak, bývají tyto zbraně nepřesnými. Lze je však pořídit nejlevněji.

Dalším typem jsou zásobníkové vzduchové zbraně. Ty existují v několika variantách. Typ PCP, neboli větrovky, jsou pneumatické a mají zásobník stlačeného vzduchu. Před střelbou se napumpuje a umožní pak soustavnou střelbu. Multipump vzduchovky umožňují vzduch doplňovat pumpováním. Třetím typem jsou pak vzduchovky, které se dodávají s tlakovou nádobkou CO2. Jde v podstatě o sifonovou bombičku, která je zdrojem plynu, jenž pohání náboj. Tlak je však malý, takže se využívá především pro terčové zbraně. Na druhou stranu jde o velice přesné zbraně. I když jejich přesnost je závislá na tlaku a teplotě, takže největší přesnost mají CO2 vzduchovky při teplotě nad 15 °C.

Kdy si pořídit vzduchovku?

Vzduchovka je ideální tréninková zbraň. Se střelbou jako s hobby a střeleckým tréninkem díky vzduchovkám začnete klidně doma na zahradě. I když samozřejmě bezpečnost střelby je důležitá, protože i vzduchovkou jde poměrně vážně zranit. Člověka i domácí zvířata.

Kvalitní vzduchovky na Kentaurzbrane.cz

E-shop Kentaurzbrane.cz prodává oblíbené španělské vzduchovky Gamo, německé CO2 pušky Umarex, turecké vzduchovky Hatsan, české vzduchovky Slavia i další oblíbené značky vzduchových zbraní. Mimo to v e-shopu koupíte rovně diabolky, bombičky a další příslušenství ke vzduchovým zbraním.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.