Vyberte možnost Stránka

Vyšlápněte si do přírody!

Vyšlápněte si do přírody!
Rate this post

Sluníčko vystrkuje nenápadně své paprsky, otepluje vzduch, ale i duši turisty. A láká ho k výšlapům do přírody. Není se co divit, zima nenápadně ustupuje a příroda rozevírá svou náruč plnou prodlužujících se dnů, které duši trekaře už nenechávají v klidu. Přicházejí na řadu mapy, trasy, sbalený batoh na cestu a odhodlání podniknout prima túru!

Obsah článku

Duše blažená, když je sluncem a turistikou spasená!

Také patříte mezi početnou skupinu turistů, kteří vyrážejí na trek za každého počasí, protože přírodu prostě milují? Uctívají její krásu, čistotu a přirozenost? Je úžasné zaposlouchat se do nádherného ticha, ale zároveň vnímat zvuky, které dokáže jen příroda. Lesy šumí, ptáci cvrlikají, kdesi v dáli zahouká sýček, vítr si něžně pohrává s lístky prvosenek. Abyste si vychutnali tuto blaženost, je dobré si na cestu připravit vhodné outdoorové oblečení. Možná, že v tomto vrtkavém počasí uvítáte ještě i zimní turistické oblečení.

Co by nemělo chybět v batohu na cesty

Sbalte turistický batoh, naplňte ho nezbytnými věcmi, jako jsou nepromokavé bundy a výživná svačinka spolu s pitím na cestu. Bunda bývá základem celého oblečení, protože se jedná o svrchní vrstvu, jež by vás měla ochránit před nepřízní počasí, a to větru, dešti, mrazu i sněhovým přeháňkám. Dbejte především na to, aby měla dostatečně vysoký vodní sloupec, „odvětratelná“ místa a dobře tvarovanou kapuci. Všimněte si, zda mají rukávy i elastické pružné lemy, jelikož dostatečně ochrání vaše ruce před větrem. Určitě nezapomeňte i na pláštěnku na batoh, která jeho obsah zachrání v době nepříznivého počasí. Obzvláště na horách je počasí velmi proměnlivé a déšť může přijít zčista jasna. Buďte, proto připraveni. Pláštěnku sbalíte do úzké tubičky a ani ji v batohu nepocítíte, ale její důležitost okamžitě poznáte v případě deštivé přeháňky! Jestliže rádi fotografujete, nezapomeňte přibalit fotoaparát nebo chytrého miláčka, ke kterému přidejte i powerbanku pro případ vybití a vyrazte tam, kam vás srdce táhne.

Vzácné chvíle v lůně přírody nám dávají zapomenout na strasti a trápení

Ať se na vámi vysněnou trasu dopravíte autem, vlakem anebo pěšky se svými Nordic Walking kamarádkami, je zcela jedno. Pro vás nejdůležitější bude patrně chvíle, kdy opustíte lidská obydlí a pohltí vás krajina plná zelených luk, vysokých lesů a štíty majestátných hor. A v tu chvíli už si můžete své chvilky v lůně přírody do sytosti užívat. V přírodě, kdy poctivě šlapete, vaše plíce i mozek se řádně okysličují, přichází mnohdy i jiný pohled na svět a na vaše trápení. Najednou zjistíte, že nic není tak horké, jak se zprvu zdálo. A za to může svým způsobem i matička příroda, kde zrovna trávíte svůj volný čas. Dává vám totiž spoustu volného prostoru k přemýšlení, a díky tomu se vrátíte domů leckdy nabiti novou a posilující energií.

Pozvěte svou rodinku na výlet do přírody!

Někdo má rád samotu, jiný vyhledává čilý turistický ruch, kdy cestu lemují i příjemné roubenky anebo hospůdky s báječným občerstvením. A to může být i lákadlem pro vaše děti! Naplánujte rodinný celodenní výlet a pozvěte vaši rodinku na výšlap do přírody. Dámská nepromokavá bunda bude pro maminku základem, stejně tak i funkční prádlo, které nemusíte používat jen při aktivních sportech, jako například lyžování, ale hodí se i při turistice. Má totiž úžasnou vlastnost, a to, že zanechává vaše tělo v přívětivém rozpoložení. Odvádí pot směrem od těla ven, je rychleschnoucí a nestudí. Jen je potřeba dodat, že bývá první vrstvou, a aby své účinky dostatečně plnilo, i další vrstvy (triko, mikina, bunda), by měly být prodyšné. Jen tím docílíte toho, že vzduch bude dostatečně proudit a oblečení, které máte na sobě, bude stále příjemné a pohodlné. A to speciálně oblečení na turistiku dokonale splňuje!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.