Vyberte možnost Stránka

Co na sebe do fitka? I sportovní oblečení má určitá pravidla

Co na sebe do fitka? I sportovní oblečení má určitá pravidla
Rate this post
!AdSense – before contentKaždý den každý chlap řeší, co si vzít do práce, jaký outfit si vzít na rande nebo do klubu s kámoši? Jediné místo, kam každý chlap nosí už tři roky ty tři stejná a neskutečně sepraná funkční trika a dvoje zapocený kraťasy, je posilovna.

Jako bychom popisovali vás?

Zkuste vyvinout trochu té módní snahy a na sportovním outfitu zapracovat. I když není gym zrovna místo, kam byste se chodili předvádět (i když to tak někteří šampónci berou a cestou od benčpressu do šatny se nesou jak módelky), i tak je fitko místem, kde je oblečení důležité – hlavně z pohledu funkce!

Obsah článku

Do posilovny v “bezpečném“ oblečení

Pohodlí a bezpečnost jsou u sportovního vohozu to nejpodstatnější. Barva a padnoucí střih je pak příjemný bonus. To znamená, do gymu si opravdu neberte to vytahané tílko s extra hlubokými průramky. Proč? Zaprvé ta plandající látka se vám může hodně snadno zachytit za nějakou část posilovacího nářadí a tím tak při nejmenším vznikne trapná, v horším případě nebezpečná situace. A zadruhé ohrožujete druhé tím, že ukazujete ze svého těla příliš. Většinou vážně není, o co stát, a i když máte postavu řeckého poloboha, ostatním můžete způsobit pár závistivých infarktů od cvičících kolegyň nebo kolegů.

S bezpečím pak souvisí i pevná obuv podporující stabilitu a oporu při zvedání těžkých vah. 

co-na-sebe-do-fitka-2

Sportovní oblečení a obuv značky Nike je vždycky dobrou volbou. Foto: Pinterest

Funkčnost je naprosto klíčová

Řekněme si na rovinu, že v totálně propoceném triku se vám dobře posilovat nebude a ani ostatní z vaší přítomnosti v gymu nadšení zrovna nebudou. největší výrobci sportovního oblečení se tímto problémem zabývají už řadu let a díky tomu si lze koupit materiály prodyšné, sající a stejnou měrou zabraňující pocení. Proč jim nepoděkovat tak, že technologicky vyspělé oblečení budete nosit?

Jestli si na svůj “legday“ vezmete triko s dlouhým rukávem, nebo ne, zda se na cvičení břicha hodí spíš dlouhé kalhoty, nebo šortky, to už necháme na vás, názory se totiž liší od sportovce ke sportovci a od odborníka k jinému.

Podstatné je cítit se dobře, bezpečně a také “cítit se“ co nejméně!

co-na-sebe-do-fitka-3

Volné triko s hlubokými průramky se hodí leda tak na domácí jógu. Foto: Pinterest

Vraťme se ale ještě na moment k botám!

Spousta mužů nosí do gymu zbytečně moc outdoorové boty vhodné spíše na běh po polní cestě nebo městském parku. Do fit centra obujte spíše pevnou, lehkou obuv, která se označuje jako sálová nebo basketbalová. Hodí se s sebou mít i pár gumových pantoflů (sprchy – plíseň na nohou – známe to).

Co se týká doplňků, pánské náramky a kravaty nechte doma, vsaďte spíše na sluchátka a sportovní hodinky. 

co-na-sebe-do-fitka-1

Co nosíte do fitka vy? Foto: Pinterest

Mužský styl doporučuje:

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.