Vyberte možnost Stránka

Canicross – Sport, který si zamilujete vy i váš pes!

Canicross – Sport, který si zamilujete vy i váš pes!
Rate this post
!AdSense – before contentMáte psa a rádi běháte? Pak vyzkoušejte nový druh sportu canicross! Prozradíme vám, o co vlastně jde!

Canicross je sportem, kteří si oblíbí zvláště ti, kteří rádi tráví svůj volný čas se psem a běháním. Tato, v Česku ještě stále nová, aktivita dává možnost užít si obojího zároveň. Jde totiž o běh přirozeným terénem spolu se psem připnutým na speciální šňůře.

 

Co je třeba pro canicross?

Kromě chuti k pohybu, je třeba zakoupit pár nezbytností, které vás však finančně rozhodně nezničí! Pořiďte si:

  • psí obojek
  • postroj pro psa
  • skijöringovou šňůru
  • skijöringový opasek

+ pamlsky pro psy (koupíte v eshopu mujmazlik.cz)

Samozřejmostí je pak pohodlné běžecké oblečení a obutí, které už ale máte, pokud jste doteď ‘’klasicky’’ běhali.

 

Canicross každý pes nezvládne!

Běhání je pro zvířata stejně přirozené pro lidi, ale mnohá plemena nemají uzpůsobená těla pro vytrvalostní běhání. V případě, že jste páníčkem velkého nebo těžkého psa, pak by se váš mazel měl poohlédnout po jiném typu sportu, který nebude tolik přetěžovat jeho už tak dost zatěžované klouby. Stejné platí i pro malá plemena s krátkých nosem (mops, buldok, apod.), který by způsoboval zadýchávání. Pes by měl být fyzicky zdatný a v dobrém zdravotním stavu. Cení se zvláště ti jedinci, kteří na vodítku tahají kupředu.

 

Výcvik psa pro canicross

Aby byl pes schopen tohoto sportu, je třeba základní poslušnosti, které lze naučit třeba pomocí principu odměňování pochvalou nebo pamlsky pro psy. Poté začněte s pejskem pravidelně chodit, zprvu pomaleji a poté rychleji a delší trasou. Tato přípravná fáze připraví psa, ale i vás na běh.

Dalším krokem výcviku pro Canicross je samotné běhání. Tréninky by měly být radostné pro vás i vašeho čtyřnohého přítele. Trénujte souvislé běhání, intervaly, střídání rychlejšího a pomalejšího tempa.

 
Zaujal vás tento sport? Vyzkoušíte ho?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.