Vyberte možnost Stránka

Lovecký pes – Víte, jaké hračky a výcvik potřebuje?

Lovecký pes – Víte, jaké hračky a výcvik potřebuje?
Rate this post
!AdSense – before contentPlánujete pořízení psa loveckého plemene? Pak se připravte na jiný typ výchovy i speciální hračky!

Lovecký pes je v poslední době stále častější volbou. Může za to jejich elegantní stavba těla, inteligence nebo skvělá povaha? Ať je důvod jakýkoliv, pokud si pořizujete lovecké plemeno, je třeba si uvědomit, že bude vyžadovat jiný přístup i hračky pro psy.

 

Obsah článku

Jak mu zajistit spokojený život, i když nejste myslivec?

Lovecké plemeno může být spokojené i v městském prostředí, je však třeba dodržet několik zásadních pravidel!

 

Lovecký výcvik

I v případě, že nejste myslivec, můžete svému pejskovi dopřát loveckého výcviku. Existují speciální kurzy, které naučí psa stopovat nebo také ovládnout jeho lovecké instinkty. K tomuto výcviku budete potřebovat také speciální vodítko určené ke stopování (je výrazně delší, než to klasické) a různé atrapy zvěře (pokud nebudete mít k dipozici zvěř skutečnou), kterými budete aportovat. Atrapy musejí být podobné živé zvěři, vhodné jsou tedy různé plyšové hračky.

Co se tedy týká vybavení na výcvik, nejde o žádnou velkou investici, větší obnos si připravte jen na samotný výcvik. Odbornost výcvikového střediska něco stojí, ale jde u nutnost, která ve výsledku pomůže vám i vašemu pejskovi.

Náročnost výcviku

Nemusíte se obávat, že byste svého psa nezvládli správně vycvičit. Pod dohledem zkušených učitelů naučíte svého psa poslouchat na slovo. Díky tomu pak nebudete muset řešit útěky psa po pachové stopě apod.

Nutnost aktivity

Pokud lovecký výcvik není to, čemu byste se chtěli věnovat, i tak musíte svému psovi zajistit aktivitu. Lovecký pes se perfektně hodí pro canicross, agility nebo flyball. Lovecký pes potřebuje zábavu a několika hodinovou aktivitu každý den! Zvláště pokud bydlíte v bytě!

 

Dobře si to rozmyslet!

Pokud nejste aktivním sportovcem, je třeba pořízení loveckého psa zvážit! Namísto toho si kupte méně náročnější plemeno na pohyb, kterému udělá radost spíše pelíšek koupený na mujmazlik.cz než fyzicky ‘’náročný’’výcvik.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.