Vyberte možnost Stránka

Jak šetřit na tisku? Cest je několik

Jak šetřit na tisku? Cest je několik
5/5 - (1 vote)

 

Ať už u vás doma, nebo ve vašem podnikání, jistě vás často zajímá otázka, která se týká toho zda se dá ušetřit na tisku, a kolik to může být. Konkrétní suma se odvíjí od několika věcí. Reálně to mohou být i desítky procent nákladů. Jak na to? Podívejte se.

Náplně kupujte v nejlevnějším obchodě

Velkou roli mají pochopitelně náplně a jejich cena. Čím je nižší, tím nižší jsou i náklady na jednu vytisknutou stránku. Možných míst, de je koupíte, je celá řada. Od speciálek, až po obchody s elektrem. Co by mělo být vaším cílem, pokud hledáte třeba levné tonery Brother? Je třeba porovnat si ceny konkrétní náplně. A potom nakoupit tam, kde vás vyjde nejvýhodněji. Cenové rozdíly mohou být v desítkách, ale i stovkách korun.

Nejenom originál

Na trhu existují hned dvě varianty náplní. Jsou to originální a potom neoriginální. Třeba takové populární cartridge Lexmark je možné pořídit v obou variantách. Pokud chcete ušetřit náklady na tisk, doporučujeme vydat se cestou číslo dvě. Rozdíl v cenách může být i několik desítek procent. I když se mnoho lidí této možnosti bojí, rozhodně k tomu není žádný důvod. Proč?

  • Výběr je velký
  • Jsou kompatibilní s moderními tiskárnami
  • Kvalita tisku je mnohdy k nerozeznání

Sledujte kapacitu náplně

Ta může být uváděna v různých jednotkách. Nejlépe ji však posoudíte podle toho, že se zaměříte na počet standardizovaných stránek, které s ní vytisknete. Čím více to bude, tím je náplň větší. A tím více na ní můžete ušetřit. Je to z důvodu, že jedna velká bude v celkových nákladech vždy výhodnější, než dvě malé. Důvod je v tomto směru celkem jasný, jelikož samozřejmě neplatíte za obal. I zde mohou být rozdíly v cenách celkem značné. Dále je dobré připomenout, že zatímco originály mohou být spíše menší, tak u neoriginálních náplní není problém s tím, že je pořídíte i v kapacitě několikanásobné.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.