Vyberte možnost Stránka

Těžké váhy, nebo lehké činky? Posilovací dilema konečně vyřešeno!

Těžké váhy, nebo lehké činky? Posilovací dilema konečně vyřešeno!
Rate this post
!AdSense – before contentLetos už titul krále pláže získat nestihnete, ale když začnete na postavě makat ještě dnes, do roka a do prvního parného dna tělo boha máte. Jak správně posilovat ruce? Poradíme, jestli je efektivnější dřít s těžkou či lehkou činkou.

Správně posilovat není obtížné, techniku zvládnete během několik návštěv gymu, úprava jídelníčku je krokem promyšleného překopání životního stylu.

Jedna otázka však zůstává, nedá spát začátečníkům i pokročilejším workouterům – Je lepší zvedat těžké váhy, nebo lehké činky?

Dilema s posilováním rukou konečně vyřešeno!

Na to, zda je lepší zvedat párkrát těžkou činku, nebo si dát do těla déle s činkou lehkou, se podívala skupina vědců z McMaster University. Své pokusné workoutery nechali cvičit 12 týdnů, přičemž trénink obou skupin byl totožný, rozdíl spočíval v rozdílných vahách ručního závaží a počtu opakování.

Jedna skupina zvedala těžké váhy – 90% svého maxima a cvičila do úplného vyčerpání. Obvykle šlo o 8 – 12 opakování. 

Druhá skupina cvičenců činky lehké – 40% svého maxima. Počet opakování se pohyboval okolo 20 – 25.

posilovani-na-ruce-1

Je lepší zvednout několikrát těžkou váhu, nebo dát mnohokrát přednost lehké? Foto: Pinterest

Výsledek byl hodně překvapivý!

Jak testování skončilo? Bylo efektivnější zvedání těžkých vah, nebo se průkaznější stala lehká váha? Překvapivě to nebylo ani jedno z toho. Konečné měření ukázalo totožný nárůst svalové hmoty u obou skupin. Svalová tkáň všech zúčastněných nejevila žádné výrazné rozdíly. I když jedna odlišnost se přeci jen našla – dle autora výzkumu se ukázalo, že zvedání lehkých činek je vhodné na rozvoj vytrvalosti a těžkých  vah na růst síly.

posilovani-na-ruce-3

Nebát se vzít pánské tílko? Chce to makat na svých bicepsech i tricepsech! Foto: Pinterest

Čtěte také: Jak na posilování břišních svalů?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.