Vyberte možnost Stránka

Jaké extrémní sporty baví muže nejvíce? Zjistili jsme to!

Jaké extrémní sporty baví muže nejvíce? Zjistili jsme to!
Rate this post
!AdSense – before contentCo dělá chlapa chlapem? Jasně, že je to obsah trenek, ale také touha cítit adrenalin, určité riziko.

Pro muže je typické balancovat na hranici nebezpečí! 

Zatímco ženy se snaží udržet sebe a své blízké v co největším bezpečí, moderní muži touží po extrémních zážitcích a překonávání svých osobních limitů.

A právě to jim zajišťují extrémní sporty, jako je bungee jumping, seskok s padákem, lezení po horách či rafting na rozdivočené řece. Tyto aktivity mají společné právě to riziko, nebezpečí a zvýšený adrenalin v krvi.

Zjistili jsme, které sportovní extrémy baví muže nejvíce!

Obsah článku

Skočit a zvítězit

Pokud se chlap rozhodne pro vykonání nějakého toho odvážného kousku, většinou zvolí bungee jumping. Tento hodně profláklý adrenalinový zážitek patří mezi klasiku, která asi nikoho neohromí. Ale vžijte se do situace, že nesedíte za svým pc, ale stojíte na mostě nebo skále a vše závisí jen vašem rozhodnutí skočit a zvítězit nad svým strachem, nad sebou samým.

Strach vám vybublává napovrch, srdce vám tluče až v krku a po zádech vám stéká kapička nervozního potu. Fyzicky stačí udělat malý pohyb dopředu, ale uvnitř jde o obrovské rozhodnutí.

A pak letíte a jste na sebe pyšní, jste neuvěřitelně šťastní a plní bláznivé euforie. Zvládli jste to!

Zdolat překážku

Mezi další druh oblíbeného adrenalinu a dokazování si svých možností patří horolezectví. Nadšence do zdolávání vrcholů žene do nebezpečí jejich touha najít, vylézt a překonat. Kromě toho, lezení ve výškách vyžaduje absolutní soustředění, protože chybný krok vede vážnému problému.

Překonání svých limitů vás ve výsledku mentálně posílí. Jděte do toho!

Znovu a znovu sjet dolů

Dalším oblíbeným způsobem jak zvýšit srdeční tep je rafting. Najít si divokou řeku, nasednout s partou stejných bláznů do raftu a nenechat se pokořit od obrovské přírodní síly. Na vodě záleží jen na vás, vašich schopnostech vyhodnocení situace a zvládnutí toho nejnáročnějšího. Nesmyslné, zdá se, ale do rizika chcete jít jednou a pak znovu a znovu.

Hranice extrémního se posunují

Výše popsané extrémní sporty jsou pro některé šílence už “too mainstream”, proto se vymýšlejí stále nové extrémní aktivity. Jako rychlý příklad si můžeme uvést wing walking (chůze po křídlech letícího letadla), sopečný surfing (spouštění se do aktivní sopky) nebo bungee jumping nad řekou plnou hladových krokodýlů.

Ještě jeden extrémní sport, který vás ale nezabije

Stále jste nenarazili na sport, který by vám slíbil tu správnou dávku bezpečného adrenalinu? Pak vás možná (určitě) zaujme létání ve větrném tunelu, které se dá přirovnat k seskoku z letadla. Pro lepší názornost, mrkněte na video:

Více o větrném tunelu najdete na hurricanefactory.com

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.