Vyberte možnost Stránka

Sluneční brýle Oakley – Osobitý design a speciální technologie úpravy skel

Sluneční brýle Oakley – Osobitý design a speciální technologie úpravy skel
Rate this post
!AdSense – before contentBrýle Oakley mohou být dioptrické, stylové bez dioptrií, polarizační či sluneční. Bezpochyby lze všechny tyto typy využít na sport. Jejich kvalita zpracování je bezpochyby na té nejvyšší úrovni, nabízejí vlastní osobitý design a speciální technologii úpravy skel.

Oakley myslím také na sportovce a cestovatele s horším zrakem a nabízí i dioptrické brýle. Ty je nutno individualizovat na základě dioptrií, a tak nenajdete v nabídce tohoto výrobce žádné, již připravené, brýle s dioptrickými skly.

Obsah článku

Modely brýlí Oakley

Sluneční brýle Oakley můžete najít hned v několika variantách. Pro zastánce jednoduchého designu s pořádnou porcí stylu zastupují sluneční brýle Oakley modely jako jsou Holbrook, Thinklink nebo Stringer.

Z druhého směru pak můžeme najít velmi vyzývavé brýle s netypickými křivkami nebo se zvláštními barvami skel. Takové brýle mají pak označení Oakley Radar, Radarlock či Jawbreaker.

Oakley

Tohle je špička mezi sportovními brýlemi! Foto: okbryle.cz

Některé, ne nutně dražší, modely brýlí nabízí úpravu skel PRIZM. Taková úprava skel je vsazena do přibližně pětiny modelů slunečních brýlí Oakley.

Technologie Oakley Prizm

Oakley Prizm je specifická úprava brýlových čoček Oakley, která upravuje barvy pro konkrétní sport. Nemění se tím barva brýlí ani čoček, ale obrazu, který vidíte. Oakley Prizm potlačuje část barevného spektra, které není potřeba pro konkrétní sport vidět v takové míře.

Technologie vylepšuje zrakovou ostrost při jednotlivých sportech, zlepšuje kontrast a zvyšuje vaši bezpečnost při sportu. V nabídce sportů a prostředí je technologie určena pro:

  • PRIZM DAILY POLARIZED – denní nošení | 14%

  • PRIZM ROAD – silniční sporty | 20%

  • PRIZM TRAIL – krajina, terén | 36%

  • PRIZM GOLF – golf a sporty na trávě | 30%

  • PRIZM CRICKET – kriket | 20%

  • PRIZM SHALLOW WATER POLARIZED – sporty a krajina s mělkou vodou – 15%

  • PRIZM DEEP WATER POLARIZED – sporty a krajina s hlubokou vodou (moře) – 12%

Mezi nejběžněji využívané brýle s technologií PRIZM patří bezpochyby brýle na golf a silnici. Golfové brýle zajišťují dobré čtení terénu a přechodů mezi greenem s delší trávou, lépe se s nimi odhaduje vzdálenost nebo se jistěji poznají sklony jednotlivých ploch.

Pro silniční sporty jsou tu brýle s úpravou čoček PRIZM ROAD. Ty pak pomáhají cyklistům sledovat i jemné změny v povrchu silnice, kameny a výmoly nebo je s nimi vidět dál na různé překážky.

Prizm

Oakley Prizm je specifická úprava brýlových čoček Oakley

Cena slunečních brýlí Oakley

Za kvalitu a značku se platí. V tomto případě je toto tvrzení u slunečních brýlí Oakley velmi cílené. Brýle se pohybují v cenovém rozpětí od 2 500 do 12 000 korun. Je to adekvátní cena nebo je to příliš?

Sluneční brýle v některých obchodech nestojí ani 200 korun, někde jsou naopak ještě dražší, než brýle Oakley. Vždy záleží především na kvalitě a technologii výroby. Levné brýle poskytnou pouze jednoduché zatmavení skel. Ať už tedy jezdíte na kole, hrajete golf nebo milujete výlety po pobřeží u moře, vždy uvidíte stejně. A to správné rozhodně není.

Některé konstrukce brýlí Oakley jsou navíc vyrobeny z karbonu, což je materiál 3x pevnější než ocel a výrazně lehčí. Pokud tedy nosíte velmi často, jsou pro vás ideální právě ty z karbonu.

Proč pořídit sluneční brýle Oakley?

Brýle Oakley jsou i přes svou cenu velmi oblíbené, a to nejen mezi sportovci. Kvalita zpracování je zde téměř bezkonkurenční, takže vám vydrží opravdu dlouho. Oakley nabízí také úpravu čoček PRIZM, která přizpůsobí propustnost světla podle jednotlivých sportů – vždy uvidíte to, co doopravdy potřebujete vidět. Na těchto brýlích můžete vidět tedy nejen prestiž, ale maximální využití moderních technologií a skvělé tvary, které jinde nedostanete.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.