Vyberte možnost Stránka

Věděli jste, že dnes už je hned několik možností léčby mužské neplodnosti?

Věděli jste, že dnes už je hned několik možností léčby mužské neplodnosti?
!AdSense – before contentStaré pořekadlo říká, že správný muž by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Zahradu máte plnou stromů, dům i s dětským pokojíčkem je také připraven, jen to dítě se stále ne a ne povést?

Příčinou může být vaše neplodnost – zjistěte, jak mužskou neplodnost léčit a odškrtnout si tak poslední bod ze seznamu správného muže!

Moderní medicína a zcela nové metody nabízí hned několik možností léčby neplodnosti mužů. Zjistěte vše podstatné a dočkejte se konečně svého vytouženého potomka.

Věděli jste, že: asistované reprodukce využívá v dnešní době každý 7. pár v České republice? V některých případech jde o banální zákrok, někdy je však zapotřebí složitějších pomoci. Dětí počatých pomocí umělého oplodnění v poslední je stále více a tento ”trend” asi jen tak neskončí. 

I přes počáteční nezdar neklesat na mysli!

Nezdar v početí potomka může chlapa dostat na kolena. Velký nápor na psychiku a vyčítání si ovšem může pokusy o úspěšné oplodnění ztížit. Proto se se snažte, a to i přes možné nezdary s umělým oplodněním, zůstat v pohodě a nenechat se unášet negací.

Nejmodernější technika a komplexní péče při asistované reprodukci dbá na to, aby každý pár zůstal v dobrém psychickém rozpoložení. 

Léčba neplodnosti může být svízelnou a trnitou cestou, zůstat v klidu se ale vyplatí. Nakonec můžete, právě díky moderním metodám léčby v kombinaci s psychickou pohodou, patřit mezi ty spokojené páry, jenž odcházejí ze specializované kliniky s pozitivních těhotenským testem.

Kdy je třeba umělého oplodnění?

Aby byla léčba neplodnosti úspěšná, je třeba nechat správně diagnostikovat příčinu vzniku tohoto mužského problému. Kvalita ejakulátu záleží na množství živých a pohyblivých spermiích. Toto množství se s věkem zmenšuje, ovlivňuje jej také váš životní styl a genetika. Nízký počet spermií lze léčit hormonálně.

Pro zajímavost: Spermie se v ženském přirození pohybují rychlostí 3 mm za minutu. Za půl hodiny doputují k vejcovodům, kde pak dochází k oplodnění.  

Metody umělého oplodnění usnadňují cestu spermií k vajíčku ženy a následné oplodnění, které se nedaří přirozenou cestou. Tyto zásahy mohou být poměrně jednoduché a minimálně invazivní – např. řízené vyvolání ovulace u ženy a správné načasování pohlavního styku s partnerem nebo tzv. Intrauterinní inseminace, kdy dochází k zavedení upraveného ejakulátu tenkým katetrem přímo do ženské dělohy. Při složitějších metodách již dochází k oplodnění mimo tělo ženy a embryo se po kultivaci umisťuje do dělohy. Jde např. o klasickou metodu in vitro fertilizace (k oplodnění dochází spontánně v kultivačním roztoku) nebo o metodu Intracytoplazmatické injekce spermie, kdy se vstřikuje spermie přímo do vajíčka.

Zjistí-li se při testu plodnosti, že vaše vlastní reprodukční buňky (spermie) nejsou k oplodnění vhodné, můžete využít dárcovské buňky.

V článku byly využity informace z webů www.ivf-cube.eu a www.ivf-kv.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Nová online půjčka od českého poskytovatele

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.