Vyberte možnost Stránka

Věděli jste, že dnes už je hned několik možností léčby mužské neplodnosti?

Věděli jste, že dnes už je hned několik možností léčby mužské neplodnosti?
Rate this post
!AdSense – before contentStaré pořekadlo říká, že správný muž by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Zahradu máte plnou stromů, dům i s dětským pokojíčkem je také připraven, jen to dítě se stále ne a ne povést?

Příčinou může být vaše neplodnost – zjistěte, jak mužskou neplodnost léčit a odškrtnout si tak poslední bod ze seznamu správného muže!

Moderní medicína a zcela nové metody nabízí hned několik možností léčby neplodnosti mužů. Zjistěte vše podstatné a dočkejte se konečně svého vytouženého potomka.

Věděli jste, že: asistované reprodukce využívá v dnešní době každý 7. pár v České republice? V některých případech jde o banální zákrok, někdy je však zapotřebí složitějších pomoci. Dětí počatých pomocí umělého oplodnění v poslední je stále více a tento “trend“ asi jen tak neskončí. 

I přes počáteční nezdar neklesat na mysli!

Nezdar v početí potomka může chlapa dostat na kolena. Velký nápor na psychiku a vyčítání si ovšem může pokusy o úspěšné oplodnění ztížit. Proto se se snažte, a to i přes možné nezdary s umělým oplodněním, zůstat v pohodě a nenechat se unášet negací.

Nejmodernější technika a komplexní péče při asistované reprodukci dbá na to, aby každý pár zůstal v dobrém psychickém rozpoložení. 

Léčba neplodnosti může být svízelnou a trnitou cestou, zůstat v klidu se ale vyplatí. Nakonec můžete, právě díky moderním metodám léčby v kombinaci s psychickou pohodou, patřit mezi ty spokojené páry, jenž odcházejí ze specializované kliniky s pozitivních těhotenským testem.

Kdy je třeba umělého oplodnění?

Aby byla léčba neplodnosti úspěšná, je třeba nechat správně diagnostikovat příčinu vzniku tohoto mužského problému. Kvalita ejakulátu záleží na množství živých a pohyblivých spermiích. Toto množství se s věkem zmenšuje, ovlivňuje jej také váš životní styl a genetika. Nízký počet spermií lze léčit hormonálně.

Pro zajímavost: Spermie se v ženském přirození pohybují rychlostí 3 mm za minutu. Za půl hodiny doputují k vejcovodům, kde pak dochází k oplodnění.  

Metody umělého oplodnění usnadňují cestu spermií k vajíčku ženy a následné oplodnění, které se nedaří přirozenou cestou. Tyto zásahy mohou být poměrně jednoduché a minimálně invazivní – např. řízené vyvolání ovulace u ženy a správné načasování pohlavního styku s partnerem nebo tzv. Intrauterinní inseminace, kdy dochází k zavedení upraveného ejakulátu tenkým katetrem přímo do ženské dělohy. Při složitějších metodách již dochází k oplodnění mimo tělo ženy a embryo se po kultivaci umisťuje do dělohy. Jde např. o klasickou metodu in vitro fertilizace (k oplodnění dochází spontánně v kultivačním roztoku) nebo o metodu Intracytoplazmatické injekce spermie, kdy se vstřikuje spermie přímo do vajíčka.

Zjistí-li se při testu plodnosti, že vaše vlastní reprodukční buňky (spermie) nejsou k oplodnění vhodné, můžete využít dárcovské buňky.

V článku byly využity informace z webů www.ivf-cube.eu a www.ivf-kv.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.