Vyberte možnost Stránka

Ondřej Bank – Česká olympijská naděje

Ondřej Bank – Česká olympijská naděje
Rate this post
!AdSense – before contentPodle odborníků je jedním z českých želízek v ohni na nadcházejících olympijských hrách v Soči. Ondřej Bank, který se narodil 27. října 1980 v Zábřehu na Moravě, je českým sjezdovým lyžařem s ambicemi na stupně vítězů. Své naděje upíná především k super kombinaci a obřímu slalomu.

Obsah článku

Po dlouhé době zdravý

Po dvou sezónách velkých zdravotních problémů zažívá Ondřej Bank konečně období, které už pomalu neznal. Absolvoval kompletní předsezonní přípravu a má z tréninků velmi dobrý pocit, což je po loňském uvažování o konci kariéry obrovská změna. Před dvěma lety totiž jeho organismus napadl záhadný virus, zhubnul okolo patnácti kilogramů a málem umřel. Následně, kdy už to vypadalo s českým sportovcem mnohem lépe, jeho návrat na sjezdovky přibrzdil pád na svahu, s ním spojená zlomená čelist a problémy s ramenem.

Nová značka lyží

Pro úspěch na nadcházejících hrách chce udělat vše co je v jeho silách a nebojí se ani riskovat. Před zahájením přípravy proto sáhl ke změně značky lyží (vyměnil značku Elan za Nordic), což rozhodně nebylo lehké rozhodnutí. I když na dřívějších lyžích odjel mnoho sezón, nepřipadali mu v posledních letech na odpovídající úrovni, přestal svým lyžím věřit. Na velkých závodech mu vždy lyže jeli dobře, ale byli závody, ve kterých dle svého názoru neudělal žádnou chybu a přesto dojel předposlední.

Už dlouho ladí výběr svých lyží přímo pro ruské sjezdovky v Soči. Z kompletního výčtu dvaceti pěti párů lyží si Ondřej Bank, pod vedením svého trenéra a bratra Tomáše Banka, připravuje dva speciální páry výlučně na olympiádu. „Chce to na nich hodně jezdit, hodně je mazat. Čím víc kilometrů, tím jsou rychlejší, “ popisuje Ondřej Bank. Z toho důvodu na jeho lyžích sjíždějí sjezdovky také fyzioterapeut, trenér a servisman. Od letošní sezóny se o nové lyže stará Robin Kasper a spolupráci s ním si Bank nemůže vynachválit.

Držme tedy našemu sjezdaři palce na nadcházejících OH v přímořském městě Soči, které se budou konat 7. až 23. února 2014, aby se mu sen o olympijské medaili v nabitém olympijském programu, po všech peripetiích, vyplnil.

Program mužského sjezdového lyžování na OH v Soči

 • 9. února – sjezd

 • 14. února – super kombinace

 • 16. února – super G

 • 19. února – obří slalom

 • 22. února – slalom

 

Největší úspěchy Ondřeje Banka

 • 6. místo – kombinace na MS ve SV. Antonu 2001

 • 6. místo – superkombinace na OH v Turíně 2006

 • 3. místo – superkombinace na FIS Světovém poháru v Beaver Creeku 2007

 • 1. místo – člen vítězného českého týmu ve FIS Finále světového poháru 2010

 • 5. místo – superkombinace na MS v Garmisch-Partenkirchenu 2011

 • 6. místo – superkombinace na FIS Světovém poháru v Bansku 2011

 

Získá podle vás Ondřej Bank medaili?  

napsal: Petr Mácal

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.