Vyberte možnost Stránka

Mojito recept

Mojito recept
Rate this post
!AdSense – before contentUž vás nebaví pít stále dokola to stejné pití? Pak můžete svojí domácí párty oživit novým drinkem. Připravte si nejoblíbenější alkoholický drink poslední doby. Mojito je osvěžující pití, které máte hotové za pár minut.

Receptů na tento oblíbený nápoj je opravdu hodně. Každý má svůj osvědčený postup a ingredience na to nejlepší mojito. My vám přinášíme originální recept, který má své kořeny až v 17. století, kdy bylo mojito lékem západoevropských námořníků.

Na umíchání mojita není vůbec nic těžkého, stačí si připravit nezbytné ingredience a barmanská show může začít i u vás v kuchyni!

 

Originální mojito

Na originální mojito si připravte: 4-6 cl bílého rumu, 1 středně velkou limetku, 2 hrsti máty, 2-3 lžičky třtinového cukru, sodu nebo popř. perlivou vodu na dolití

Během přípravy ingrediencí si dejte namrazit sklenici, ve které se bude drink připravovat i pít. (Sklenice by měla být vyšší a úzká.)

 

Postup:

Připravte si namraženou sklenici a vymačkejte do ní limetkovou šťávu a přidejte třtinový cukr a mátové lístky.

Směs cukru a limetkové šťávy a lístků rozmačkejte/rozdrťte. Směs se spojí a pustí chuť a vůni.

Poté si připravte na malé kousky rozdrcený led a přidejte ho do sklenice – až po okraj. (Led můžete rozbít zabalený v utěrce.)

Přilijte rum a zamíchejte a dolijte vychlazenou sodou nebo perlivou vodou.

Hotový drink ozdobte plátkem limetky nebo snítkou máty. Přidejte brčko.

 

Drink je hotový a zábava může začít!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.