Vyberte stránku

Kolik tuku máte v těle? Zjistěte to podle grafiky!

Kolik tuku máte v těle? Zjistěte to podle grafiky!
Kolik tuku máte v těle? Zjistěte to podle grafiky!
HodnoceníJak jste na tom s tukem? Nosíte v oblasti břicha pořádnou pneumatiku, nebo vám půl roku staré kalhoty? Zjistěte, kolik procent tuku máte v těle, díky chytré grafice.

Pár let nazpátek si všichni nadšeně počítali hodnotu BMI. Což je číselný index, v němž hrálo roli vaše pohlaví, výška, hmotnost. Výsledky však byly dost mylné. I když jste sotva dopnuli sako, dle BMI jste trpěli podváhou.

Moderní metoda zjišťování procent tuku v těle

Aktuálně je moderní zjišťovat procenta svého tělesného tuku jen v poměru k celkové hmotnosti. Což v praxi znamená, že například 82 kilogramový chlap se 14 kilogramy tuku má v těle 17% tuku.

Kolik se v těle usadí tuku a v jakých partiích, to záleží na množství faktorů – věk, genetika, tělesná stavba apod. Nejvíce se ale vidí muži s pivním břichem. 

Muži se 3-4% tuku

Jde o kulturisty před soutěžemi, kteří mají díky nízkému procentu tuku viditelné žíly a patrné veškeré svaly. Nižší procento tuku už člověka ohrožuje na životě. Muži potřebují minimálně 2% tuku na ochranu vnitřních orgánů v hrudníku a břiše.

Muži s tělesným tukem 6-7 %

Ani tuto hladinu tuku nelze dlouhodobě udržet. Jde především o fitness modely, kteří mají opět na první pohled vyrýsované svaly a vystouplé žíly.

Muži s tukem na hranici 10-12 %

Právě tato míra tělesného tuku začíná být udržitelná i v případě běžné mužské populace. Patrné jsou břišní svaly, svaly na ramenou a pažích, ale už bez viditelných žil. Na této hranici začnete mít pro ženy sexy vypracované tělo.

tuk-v-tele-1

Čtěte také: Posilujete? Prozradíme vám, kdy konečně uvidíte nějaké výsledky!

Muži s tukem kolem 15 %

V tomto případě se postava dá označit jako štíhlá a přirozeně fit. Svalová hmota je stále zřetelně vidět, ale už není tolik patrné jejich jednotlivé dělaní právě z důvodu vrstvy tuku. I přes tento deficit jsou muži stále považováni za atraktivní.

Muži s 20% tuku

Zde se už objevuje malý tukový polštář v oblasti břicha. Nejčastěji do této kategorie spadají muži mladšího středního věku vážící cca 85 kilo.

Muži s tělesným tukem kolem 25 %

Tu a tam je ještě vidět nějaký ten sval, ale převažuje tuková vrstva, ”pěkně měkoučká na dotek”. Obvod břicha už je vyšší a tuk je vidět i lehce pod bradou.

tuk-v-tele-2

Čtěte také: Vymakané tělo je obrovskou zbraní! Pokud se chcete cítit silnější, více dřete!

Muži s 30% tuku

A tady už to začíná jít z kopce. Tuk už je po celém těle včetně zad, pasu, stehen, lýtek. Břicho výrazně přesahuje pas.

Muži s tukem na hranici 35 %

Tuk se usazuje a přibývá po celém těle, hlavně v oblasti žaludku. Muž má tzv. pivní mozol.

Muži s tělesným tukem kolem 40 %

Pas už začíná přesahovat 115 cm. Začíná být problém chůze do schodů, ohýbání se apod. Co víc říct? Snad jen STOP! Protože dál už je jen morbidní obezita. To nechcete!

tuk-v-tele-3

Čtěte také: Proč jít do posilovny? Zde je pár minut sexy motivace!
O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz