Vyberte možnost Stránka

Jak začít s potápěním?

Jak začít s potápěním?
Rate this post
!AdSense – before contentChcete si letošní dovolenou zpestřit novým zážitkem? Potápění vám umožní prozkoumat jedinečnou krásu podvodního světa.

Chcete-li nahlédnout pod vodní hladinu a objevit krásy dříve nepřístupné, je zapotřebí nejen speciální výstroje. Abyste mohli vstoupit do podvodního světa, je nutné mít alespoň základní výcvik.

Nevíte, na koho se ohledně potápění obrátit? Co vše k novému koníčku budete potřebovat a kolik celá ta “sranda“ vlastně stojí? 

Pokusíme se shrnout základní informace, které vám zodpoví vaše otázky.

 

Obsah článku

Jak začít s potápěním?

Abyste mohli začít s potápěním, je třeba se naučit, jak na to. Existují speciální kurzy, v rámci kterých se za pomoci zkušených instruktorů naučíte potápět. Kurzy jsou vedené v různé náročnosti.

Po ukončení pak získáte mezinárodně platnou certifikaci s danou kvalifikací. Kurz se skládá z teoretické části, respektive přípravy, zkušebních ponorů v bazénu a několika ponorů ve “volné vodě“, tedy v přehradách, lomech nebo také jezerech. Možností je také potápění u moře na českých základnách.

Kurz Open Water Diver

Příkladem může být kurz Open Water Diver od potápěčské školy Seawolf, který je prvním krokem pro přístrojové potápění. V kurzu získáte znalosti a dovednosti potřebné pro bezpečné potápění do maximální hloubky 21 metrů. Ponory jsou v ceně, nepřiplácí se za ně.

Co budete potřebovat?

Ještě před tím, než se vrhnete do nadšených nákupů potápěčské výstroje, je nutné projít kurzem a tam vám vše k ponoru půjčí. Teprve po úspěšném dokončení kurzu zjistíte, zda jste této činnosti propadli natolik, aby se nákup vybavení vyplatil. Ten by měl proběhnout ve specializované prodejně, kde vám doporučí vhodné potřeby.

Tip! Není nutností kupovat jen nejdražší vybavení, ovšem přílišné šetření se také nevyplácí. Nákup konzultujte se zkušeným kolegou, instruktorem  nebo přímo prodejcem.

Dobrý zdravotní stav je nutností

Při přístrojovém ponoru je tělo vystaveno zátěži, na kterou není zvyklé. Proto se někdy mohou objevit zdravotní komplikace, zvláště v případech ne zcela zdravých jedinců. Pakliže jste například absolvovali operaci plic nebo srdce, je nutné učení se potápění konzultovat s lékařem.

Důležité jsou také základní plavecké dovednosti.

Kurz jako nový zážitek nebo nápaditý dárek

Potápěčská škola Seawolf nabízí potápěčské kurzy pro úplné začátečníky i pokročilé potápěče. Pokud máte chuť rozvíjet své dovednosti a poznat zcela nový svět, s absolvováním kurzu neváhejte. A v případě, že do toho nechcete jít sami, kupte dárkový certifikát svému známému a darujte kurz potápění jako netradiční a nápaditý dárek. 

Potřebujete ještě více informací? Chcete se přihlásit do kurzu ještě dnes? Běžte na www.seawolf.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.